Kripto para birimi veri şirketi Chainalysis, uzun zamandır uyuyan bir Bitcoin (BTC) cüzdanından gelen fonların nereye gittiğini belirlemeye çalışıyor.

Chainalysis’den Gündemi Sarsacak Satoshi İddiası

Kripto para birimi veri şirketi Chainalysis, uzun zamandır uyuyan bir Bitcoin (BTC) cüzdanından gelen fonların nereye gittiğini belirlemeye çalışıyor.

Bitcoin 2009'da piyasaya sürüldükten bir ay sonra çıkarılan 50 BTC'nin ani bir transferi, yatırımcıların Satoshi Nakamoto olarak bilinen Bitcoin'in yaratıcısının perdenin arkasında olup olmadığını merak etmesiyle Çarşamba günü kripto para sektöründe gündem oldu.

Chainalysis'e göre, fonların bir kısmı bir kripto para birimi mikserine yol açtı.

Mikserler, rotaları gizlemek ve fonların kökenini izlemeyi zorlaştırmak için çeşitli konumlardan kripto para birimini birleştirmek için tasarlanmıştır.

“Hala araştırıyoruz ancak 40 BTC'nin eski bir adrese gittiği ve harcanmamış olduğu ve 10 BTC'nin bir miksere gittiği görülüyor…

Coinbase'de paranın bir kısmı bitmiş gibi görünüyor. ”

Sonuç, BTC'nin az miktarda Coinbase ve CoinPayments'a yol açtığını tespit eden blockchain analitik firması Glassnode'nin erken analiziyle aynı çizgide.

Bu arada, Bitcoin çekirdek geliştiricisi Jimmy Song, fonların Bitcoin'in efsanevi yaratıcısına ait olmasının muhtemel olmadığını söylüyor.

Söz konusu Bitcoin'e bağlı blockchain verilerinin, kripto paraların Nakamoto tarafından çıkarıldığına inanılan bloklara bağlı olmadığını gösterdiğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ