Kriptodaki sıkı bir düzenleyici sahnenin ortasında, blockchain analitik firması Chainalysis, dijital varlık borsası CoinField ile bir araya geldi.

Chainalysis Kripto Para Borsası CoinField İçin AML Uyumluluğunu Takip Edecek

Kriptodaki sıkı bir düzenleyici sahnenin ortasında, blockchain analitik firması Chainalysis, dijital varlık borsası CoinField ile bir araya geldi.

Chainalysis tarafından 20 Şubat'ta açıkladığı üzere, CoinField Kara Para Aklamayı Önleme veya AML uygulamalarına yardımcı olmak için Chainalysis teknolojisini kullanmayı planlıyor.

Kripto, Vahşi Batı'yı Geride Bırakıyor

Medya kuruluşları, nispeten yeni kripto endüstrisi ve düzenleyici spot ışığından uzak bir hile yürüten bir niş sanayi olan Vahşi Batı arasında korelasyonlar çizdi.

Bununla birlikte, son iki yılda, tüm dünyadaki yönetim organları endüstrinin üzerinde durdu, platformları kapattı, ICO'ları cezalandırdı ve gereksinimler ekledi.

Özellikle Avrupa Birliği veya AB, AML uygulamaları konusundaki düzenlemeleri sıkılaştırdı ve 5AMLD olarak bilinen yeni düzenlemeleri getirdi. Ocak ayında, kripto türev borsası Deribit, AB düzenlemeli Hollanda'yı terk edip 5AMLD'den kaçarak Panama'ya gittiğini açıkladı.

Düzenleyici beklentiler ve polislik trendine ayak uyduran CoinField, kara para aklama ve diğer yasalara aykırı davranışlara dikkat etmek için Chainalysis’in İşleminizi Bilmenizi veya KYT teknolojisini kullanacağını söyledi.

Chainalysis teknolojisi CoinField, Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve diğerleri dahil olmak üzere çok sayıda kripto varlığının etrafındaki hareketlerle ilgilidir.

CoinField ve Chainalysis Şeffaflık İçin Ateş Ediyor

Chainalysis ve CoinField dünya çapındaki düzenleyicileri memnun etmeyi amaçlıyor. Chainalysis Genel Gelir Sorumlusu Jason Bonds, "İkimiz de, kripto para biriminin genel olarak benimsenmesi için uyumluluğun kritik olduğuna inanıyoruz ve kripto para birimlerinin dünya çapında güvenli kullanımını teşvik etmek için CoinField ile ortaklık kurmayı dört gözle bekliyoruz."

CoinField, Chainalysis'in KYT çözümünü kullanmanın yanı sıra, görkemli durumlara daha derinlemesine dalmanın bir yolu olarak blockchain analitik şirketinin Chainalysis Reactor ile çalışmayı planladığını açıkladı.

Chainalysis, kripto ve blockchain alanında önemli bir oyuncu. Kuruluş, son yıllarda kriptoyla ilgili bir dizi hırsızlığa ilişkin önemli veriler sağlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ