Venezuela'da kripto para birimlerinin kullanımı yıllar içinde gelişti

Chainalysis: Kripto Paralar Venezuela

Venezuela'da kripto para birimlerinin kullanımı yıllar içinde gelişti ve pek çok kişinin beklediği devrim olmasa da, oradaki insanların finansal düşüncesine diğer ülkelerden daha güçlü bir şekilde uymayı başardılar.

Ülkedeki kripto para ve blok zinciri teknolojisinin durumu önemli ölçüde gelişti. Blockchain izleme firması Chainalysis tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapor, Güney Amerika ülkesinin mali krizinin, insanlar arasında kripto ile ilgilenme konusunda daha büyük bir ilgi ve açıklığı katalize ettiği sonucuna vardı.

Bu koşullar altında, kripto para birimi Venezuela ekonomisinde önemli bir rol üstlendi diyen rapor aslında, Venezuela'nın kripto para birimi piyasası, kripto para biriminin temel değer önerileri ve risk faktörlerinin merkezinde yer alan birkaç konuyu bir araya getiriyor.

 Bu politik, finansal ve ekonomik faktörler, esas olarak Bitcoin'in yükselişi ve hükümetin devlet destekli bir kripto para birimi olan Petro'nun kullanımını teşvik etme çabaları sayesinde kripto ekosisteminin kabul görerek büyümesine izin verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ