Chainalysis, iki ürününde Dash ve Zcash için destek ekledi.

Chainalysis, Uyumluluk Yazılım Tekliflerinde Gizlilik Koinleri İçin Destek Ekledi

Chainalysis, iki ürününde Dash ve Zcash için destek ekledi.

Şirketin Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Chainalysis Reactor, firmanın soruşturma yazılımı ve İşleminizi Biliyorum (KYT) teklifinin iki kripto para birimini takip edebildiğini söyledi. Bu, yazılımı kullanan müşterilerin, kripto paraların günlük işlem hacminde toplam 1,5 milyar dolarlık uyumluluğu izleyebileceği anlamına gelir.

Dash ve Zcash her ikisi de gizlilik koinleridir, yani protokollerinde ek gizlilik özellikleri vardır. Dash, isteğe bağlı bir "PrivateSend" özelliği içerir; ek ücret ödemeden çıkış adreslerini gizleyen yerleşik bir karıştırıcıdır. Zcash, kullanıcıların blockchain etkinliğini şifrelemesine izin veren bir seçenek olan ekranlama adı verilen bir özelliği etkinleştirir. Chainalysis'e göre Zcash'in kalkan havuzları, karıştırmaya göre daha fazla mahremiyet sağlıyor.

Bu gizlilik özelliklerine rağmen, Chainalysis'in duyurusu, bazı PrivateSend işlemlerine giriş ve çıkışları bağlamanın mümkün olduğunu ve bazı durumlarda çıktının geldiği tek adresi tanımlayabildiğini iddia ediyor.

“Bu, PrivateSend'in kullanıcıları için gizliliği artırdığı halde başarılı araştırmaların hala yapılabileceği anlamına geliyor.”

Ayrıca, Chainalysis'e göre, fon transfer eden Dash işlemlerinin yalnızca % 0,7'si PrivateSend özelliğini kullanmaktadır ve karıştırma işlemlerinin kendisi Dash işlemlerinin yalnızca % 9'unu oluşturmaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ