2023'ün ortalarında piyasaya sürülecek zincirler arası DEX olan Chainflip, ortaklık programını başlattı ve Chainflip ile kısa süre önce piyasaya sürülen zincirler arası token takas hizmeti olan Squid arasında iki yönlü bir entegrasyon oluşturma planl

Chainflip, DeFi

2023'ün ortalarında piyasaya sürülecek zincirler arası DEX olan Chainflip, ortaklık programını başlattı ve Chainflip ile kısa süre önce piyasaya sürülen zincirler arası token takas hizmeti olan Squid arasında iki yönlü bir entegrasyon oluşturma planlarını açıkladı. Bu ortaklık, hem Chainflip hem de Squid kullanıcılarına, Axelar tarafından desteklenen daha geniş bir blok zinciri yelpazesi arasında zincirler arası takaslara daha da fazla erişim sağlayacaktır.

Bu yeni ortaklığın ilk görevi, Chainflip ve Squid'in her biri için oluşturulmuş web uygulamalarının birbirini desteklediğini ve diğerinin henüz destekleyemediği zincirlerde takasları topladığını görecek karşılıklı bir web arayüzü entegrasyonu geliştirmeye çalışmaktan oluşuyor.

Bunun nasıl görünebileceğine bir örnek olarak, Squid ve diğer Axelar ekosistem ürünleri kullanıcıları, takasın en azından bir kısmını Chainflip protokolü aracılığıyla yönlendirerek yerel BTC'yi Squid web arayüzü aracılığıyla takas edebilecekler. Benzer şekilde, kullanıcılar ana Chainflip web arayüzünü kullanırken Axelar ve Squid tarafından desteklenen birçok Ethereum zincirinden birinde varlıkları takas edebilecekler.

Bu işbirliği, inşaatçıların mümkün olduğu kadar çok zincire erişmek için birden fazla standart öğrenmek ve geliştirmek zorunda kalmadan hayal ettikleri deneyimleri yaratmalarını mümkün olduğunca kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Chainflip CEO'su Simon Harman, "Chainflip ve Squid arasındaki bu iki yönlü entegrasyon, her iki ürünün kullanıcıları için hem fiyatlandırmayı hem de daha fazla varlığa erişimi büyük ölçüde iyileştirecek ve zincirler arası ürünleri çok daha rekabetçi hale getirme yolunda büyük bir adım olacak. DeFi ekosistemindeki benzer fikirlere sahip iş ortaklarının, merkezi borsaların yerini almak için bu şekilde birlikte çalışmanın yollarını bulmasının hayati önem taşıdığını düşünüyoruz."

Squid'in kurucu ortağı Fig, şu yorumu yaptı: "Çapraz zincir potansiyeli hızla gelişirken, vizyonumuzu ve değerlerimizi paylaşan, benzer düşüncelere sahip başka bir oyuncuyla ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz. Bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek olan Chainflip ile ilk günden itibaren hem Squid hem de Chainflip kullanıcıları için daha iyi bir deneyim anlamına gelecek bir ortaklık kurmaya hevesliydik.”

Axelar & Kalamar Hakkında

Axelar, Squid'e güç sağlayan merkezi olmayan zincirler arası mesajlaşma ağıdır. Squid, axlUSDC aracılığıyla birden fazla zincir ve bunların yerel DEX'leri arasında değiş tokuş yapan zincirler arası bir likidite ve mesajlaşma yönlendiricisidir. Axelar, tamamen merkezi olmayan bir protokol ve mesajlaşma ağı aracılığıyla çok sayıda Ethereum & Cosmos zincirini desteklemektedir.

Chainflip Hakkında

Chainflip, eşik imza şemalarını, kendi blok zincirini ve yerel çapraz zincir takaslarını etkinleştirmek için Tam Zamanında likiditeye sahip amaca yönelik bir Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) kullanan, 2023'ün ortalarında piyasaya sürülen merkezi olmayan bir zincirler arası DEX'tir. Kullanıcılara ETH, DOT ve SOL gibi farklı ekosistemlerden yerel varlıklara ve ayrıca BTC, ADA ve XRP gibi henüz DeFi ortamına entegre edilmemiş varlıklara akıllı sözleşmelere ihtiyaç duymadan erişim sağlar. Alım satım, merkezi olmayan, izin gerektirmeyen bir ağda, düşük kayma ile son derece rekabetçi fiyatlarla gerçekleştirilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ