Geçen hafta Chainlink için zordu ve altcoin fiyatı neredeyse %22 düşüş kaydetti.

Geçen hafta popüler Altcoin Chainlink için zordu ve altcoin fiyatı neredeyse %22 düşüş kaydetti. Yazının yazıldığı sırada, LINK 24 saat içinde %5,97 değer kaybetmiş olarak 15,27 $ olarak fiyatlandırıldı. Varlığı aşırı satım bölgesine çeken tüm bu düşüş işaretleri arasında, Mark Cuban'ın aynı zamanda büyük ölçüde Chainlink'in oracle ağ yeteneklerine dayanan bir platform olan Ethereum tabanlı uygulama dClimate'i desteklemesi şeklinde bir umut ışığı parladı.

Chainlink fiyatı artacak mı?

Bununla birlikte, Chainlink'in günlük grafiğine daha yakından bakıldığında, varlık aşırı satım bölgesine düştüğünde satın alma baskısının tırmandığını ve alt fiyatın kuzeye ittiğini vurguladı. Ama bu sefer de öyle mi olacak?

Şimdi, yukarıda bahsedilen haberler ağ hakkında bazı olumlu vızıltıları körüklese de, Chainlink'in aktif adreslerinde dik bir düşüş kaydettiği gerçeğini gölgeleyemedi. Metrik 13 Temmuz'da 3897'ye düştü ve bu rakam Ekim 2020'den bu yana en düşük seviyeydi. Şimdi, bir artış aynı rakamı 4663'e itmişti, ancak yine de bu yıl en düşük seviyeler arasındaydı.

Chainlink'in borsa bakiyesi, işlem platformlarında tutulan borsa bakiyelerinin tükenmeye devam ettiğini gösteren bir başka endişe verici metrikti. Yatırımcıların borsalarda satış yapmak yerine biriktiğini öne sürse de, altcoin için hala oldukça düşüş sinyalleri verdi.

Önceki bir analiz, 22 Haziran'da 15 doların en düşük seviyesine düşüşün önümüzdeki hafta boyunca LINK'in bir sonraki hedefi gibi göründüğünü vurgulamıştı.

Burada, en iyi borsa adresleri tarafından tutulan arzın düşmesine rağmen, altcoinin kendisini Mayıs-Haziran seviyelerinin üzerinde tuttuğu not edilebilir. Benzer şekilde, 5 milyon USD'den fazla balinalar tarafından tutulan stabilcoinlerin toplam arzının yüzdesi de bir artış gördü ve bu, alt için bazı küçük birikimi vurgulayan bir bulgu.


Sonuç olarak, LINK için genel algı büyük ölçüde düşüş eğiliminde görünüyor. Bununla birlikte, ekosistem merkezli gelişmelerin teşvik ettiği bir miktar rahatlama ve ivme, orta-kısa vadeli bir fiyat pompası getirebilir. Mark Cuban'ın desteklediği dClimate, uygulama, iklim sistemleri hakkında büyük miktarda güncel veri sağlamak için Chainlink'in Oracle ağ yeteneklerine büyük ölçüde güvendiğinden Chainlink lehine hareket edebilir. Bu, yakın gelecekte alt'ın fiyatını yükseltebilir. Bu söyleniyor, şu anda kesin olmaktan uzak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ