Zorlu bir 2022 yılına rağmen, Chainlink ağı, esas olarak DeFi tarafından yönlendirilen 7 trilyonluk işlem değerini başarıyla etkinleştirmeyi başardı.

Chainlink Kurucu Ortağı: Ağ, Esas Olarak DeFi Tarafından Yönlendirilen 7 Trilyonun Üzerinde İşlem Değerine Olanak Sağladı - LINK Geleceğe Liderlik Etmeye Hazırlanıyor

Zorlu bir 2022 yılına rağmen, Chainlink ağı, esas olarak DeFi tarafından yönlendirilen 7 trilyonluk işlem değerini başarıyla etkinleştirmeyi başardı.
Chainlink'in Kurucu Ortağı Sergey Nararov, CNBC'ye geliştiricilerin devam eden bankacılık krizine rağmen sorun çözmeye kararlı olduklarını söyledi.

Ağ, piyasadaki işlemleri kolaylaştırmaya devam ederken, Chainlink kripto ve blok zincir endüstrisinde dalgalar yaratıyor.

Geçen yılın kontrolünü ele alan ayılara rağmen, Chainlink 2022 için kümülatif toplamda 7 trilyon dolarlık bir işlem değeri sağlamayı başardı. İşlem toplamı, Ocak 2022'ye göre arttı ve Aralık ayında 7 trilyon dolar seviyesine yükseldi piyasanın karşılaştığı aşağı yönlü sıkıntılar.

Chainlink'in etkinleştirilen işlem değeri, 2022'nin başından itibaren fiyatlar kullanılarak her işlemle ilişkili USD değerinin toplamına göre hesaplanır. Optimism, Avalanche, Ethereum, Polygon, BNB Chain, Gnosis, Fantom ve diğer beş ağ, zincirlerden bazılarıdır. dahil.

Web3 endüstrisinin ölçeklenmesine yardımcı olduğu sürece, Chainlink oyununun zirvesinde kaldı. Ağ, 2022'yi diğer alanlarda da övgüye değer büyüme seviyeleriyle kapattı. Zincir üzerinde teslim edilen veri noktaları 5,8 milyarı aşarken, Chainlink kullanan Genel GitHub Depoları 18.000'i aştı. Chainlink ekosistemindeki projeler 1.6000'i geçti.

Chainlink'in Kurucu Ortağı, düzenleyici baskı arttıkça geliştiricilerin duyguları hakkında konuşuyor.
Bu arada, Chainlink'in Kurucu Ortağı Sergey Nararov, CNBC ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda her şeyi ortaya koydu. Chainlink'in TVE'sinin 7 milyara ulaşması hakkında konuşurken, büyümenin esas olarak DeFi tarafından yönlendirildiğini belirtti. Bununla birlikte, rakamların gelecekte blok zincirlerine değer aktaracak olan DeFi oyunları ve sermaye piyasaları tarafından yönlendirilmesini bekliyor.

“Şu anda etkinleştirilmiş işlem değeri 7 trilyonun üzerinde. Bunun çok ötesine geçeceğini ve bunun finansal ürünlerde, oyunlarda ve sermaye piyasalarında blockchain kullanımına olan ilgiden kaynaklanacağını düşünüyorum.” dedi.

Görüşmeci, kurucuyu kripto alanındaki mevcut belirsizlik hakkında sorguladı. Geleneksel bankaların son haftalarda karşı karşıya kaldığı devam eden krizin ve fintech piyasasının karşı karşıya olduğu düzenleyici baskının altını çizdi.

Chainlink, devam eden olaylara ve bunların Web3 ekosistemindeki geliştiricilerin duygularına nasıl yansıdığına yanıtında şunları söyledi;

Bence geliştiriciler için bu çok olumlu çünkü insanlar varlıklar üzerindeki gerçek sahiplik ve kontrolün ve geleneksel kurumlardaki karşı taraf risklerinin gerçek bir sorun olduğunu anlamaya başlıyor. İnsanlar sorunlarını çözmek için teknolojiye yönelirler ve geliştiriciler, insanların bu sorunları çözmek için kullandıkları araçları, sistemleri ve uygulamaları geliştirir.

Geliştiricilerin kendilerini problem çözmeye adadıklarını söylüyor ve müşterilerin geleneksel finansal kurumlara olan güvenlerini yitirdiklerini de sözlerine ekliyor. Geleneksel finans kurumları müşterilerinin fonlarını riske attığı için ağ geliştiricilerinin çözmesi gereken yeni ve heyecan verici sorunları var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ