Chainlink, NFT borç verme ve kiralama işlemlerini başlattı.

Chainlink, Milyar Dolarlık Pazarda Büyük Kar Potansiyeli İle Blockchain Oyunlarında NFT Borç Verme ve Kiralama İşlemlerini Başlatıyor

Chainlink, NFT borç verme ve kiralama işlemlerini başlattı. Bu, NFT sahiplerinin NFT'lerinden gelir elde etmelerini sağlayacak ve bireylerin bir NFT'ye sahip olmakla birlikte gelen özel avantajlara ve yardımcı programlara erişmeleri için daha uygun fiyatlı bir yol sağlayacaktır.
Chainlink bu yıl meşguldü ve kısa bir süre önce NFT borç verme ve Kiralama işlemlerini başlattı. NFT'ler veya misli olmayan jetonlar, eğlence, sanat, müzik ve oyun gibi çeşitli büyük endüstrilerde kendilerine yer bulmuştur. Chainlink, NFT'lerin potansiyelinin yalnızca mülkiyet ve yatırımın çok ötesine geçmesini sağlıyor.

Chainlink, bir blog gönderisinde, diğer blockchain varlıklarında olduğu gibi, NFT'lerin de akıllı sözleşmelere nasıl yerleştirilebileceğini ve DeFi gibi bir zamanlar misli tokenler için hayal bile edilemeyen bir dizi gelişmiş özelliğin kilidini açabileceğini açıkladı.

ödünç verme ve kiralama, oyunculara ellerindeki varlıklardan getiri elde etmeleri için yeni bir yol sunarken, oyun geliştiricilerin yeni gelir akışları oluşturmasına olanak tanıyor. Neden bir NFT kiralamalı? Birçok NFT, sahiplerinin özel avantajlara, yardımcı programlara ve oyun deneyimlerine erişmesini sağlar.

NFT Borç Verme ve Kiralamanın Ardındaki Konsept?

Temel olarak, Bireysel oyuncular ödül olarak bir miktar para karşılığında NFT'lerinin geçici sahipliğini diğer oyunculara verecekler. Blockchain oyunları için oyuncular, karakterler veya sanal arazi gibi oyun içi varlıkları belirli bir süre için başka birine ödünç verecekler. bir tweet Chainlink'te. Chainlink, bir Tweet'te bunun geliştiriciler için başka bir gelir kaynağı olacağını söyledi.

Borçlular, bu varlıkları fiilen satın almak zorunda kalmadan kullanabilirken, borç verenler, borç alanların ödediği ücretlerden ekstra nakit kazanabilir. Bu bir kazan-kazan durumu! Ayrıca, ödünç alanlar harika NFT'lerini çevrimiçi bir statü sembolü olarak sergileyebilirler.

NFT Borç Verme ve Kiralama Türleri

NFT borç verme ve kiralama söz konusu olduğunda, teminatlı ve teminatsız hakkında bilinmesi gereken iki ana tür vardır.

Teminatlı NFT Kredisi: Teminatlı NFT kredisi ile borç alanların, ödünç aldıkları NFT'nin değerini geri ödeyebileceklerinden emin olmak için bir tür teminat, genellikle kripto para veya başka bir NFT koymaları gerekecektir. Tüm bunlar, herkesin kurallara göre oynamasını sağlayan akıllı bir borç verme sözleşmesi aracılığıyla gerçekleştirilir.

Teminatsız NFT Kredisi: Bu, herhangi bir teminat gerektirmez. Bunun yerine, borç veren, borç alanın ödünç alınan NFT'yi geri ödeyecek kadar güvenilir olup olmadığını belirlemek için güven ve itibar sistemlerine güvenmelidir. Borç veren herhangi bir teminat olmadan daha fazla risk aldığından, bu kurulum genellikle daha yüksek faiz oranlarıyla gelir.

Chainlink'in Olumlu Yönü Ödünç Verme ve Kiralama İle Tanışın

Bir NFT kiralamanın en büyük nedenlerinden biri, size bu NFT'ye sahip olmakla birlikte gelen özel içerik, topluluklar, etkinlikler veya başka bir NFT oluşturma yeteneği gibi özel avantajlara ve yardımcı programlara erişim sağlamasıdır.

Bir NFT kiralamak, aslında NFT satın almak zorunda kalmadan bu avantajlardan yararlanmanın daha ekonomik bir yoludur. Ve NFT sahipleri, NFT'lerinden, aksi takdirde cüzdanlarında durabilecek gelir elde edebilirler.

Oyuncular için oyun içi varlıklarını diğer oyunculara kiralamak büyük para kazandırabilir. Ödünç alanlar kısa bir süre için NFT'lere erişim elde eder, bu da onların yeni oynanışı denemelerine ve pahalı veya nadir bulunan oyun içi öğelere ve deneyimlere erişmelerine olanak tanır. Katılan herkes için bir kazan-kazan.

Oyun geliştiricileri, oyuncuların oyun içi varlıklarla işlem yapmasına izin veren kendi ödünç verme pazarlarını oluşturarak NFT ödünç vermesinden de yararlanabilir. Bu, indirilebilir içerik için oyunculardan ücret almak zorunda kalmadan geliştiriciler için yeni bir gelir akışı oluşturabilir.

Son olarak, chainlink'in NFT kredisi, insanların avatarları, sanal arazileri veya NFT'ler olarak temsil edilen gayrimenkulleri ödünç vermelerine izin vererek metaverse'de yeni iş fırsatları açabilir. Hem girişimciler hem de yatırımcılar için heyecan verici yeni bir sınır!

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ