Celo topluluğu, protokolü Chainlink SCALE'e katılmaya uygun hale getiren bir teklifi onayladı.

Chainlink, Parlak Bir Gelecek İçin Blockchain ve Oracle Sürdürülebilirliğinin Benimsenmesini Desteklemek İçin Celo İle İş Birliği Yapıyor

Celo topluluğu, protokolü Chainlink SCALE'e katılmaya uygun hale getiren bir teklifi onayladı.
Bu program aracılığıyla Celo, sağlam Oracle hizmetlerine erişilebilirliğinde sürdürülebilirliği sağlayabilir.

Önde gelen merkezi olmayan kehanet hizmetleri sağlayıcısı Chainlink (LINK), Celo Blockchain ağı ile stratejik bir ortaklığa girdi çünkü ikincisi, ekosisteminde sürdürülebilirliği teşvik ederken aynı zamanda büyümeyi de hedefliyor. Chainlink protokolündeki yakın tarihli bir güncellemeye göre, Celo Topluluğu, Celo protokolünün Chainlink SCALE'e zincir içi bir oylamayla katılma teklifini yüzde 99,9 onayla resmen onayladı.

Ayrıntılı oylama anlık görüntülerini de gösteren teklif sayfasına göre, seçmenlerin sadece yüzde 0,1'i veya harekete karşı oy kullanan yaklaşık 45.000 CEL jetonu ile toplam 65.677.402 CEL jetonu teklifi kabul etmeye taahhüt edildi.

Sürdürülebilir Chainlink Access for Layer 1 and 2 Enablement'ın kısaltması olan Chainlink SCALE programı, uygun Oracle hizmetlerini ve ürünlerini işlevsel akıllı sözleşme platformlarına getirmeye yardımcı olabilecek bir yeniliktir. SCALE programı aracılığıyla, protokoller, bir bütün olarak protokolün kullanılmasından elde edilen ücretler aracılığıyla Chainlink'teki işletim düğümlerinin maliyetini karşılayabilecektir.

Chainlink SCALE programındaki blockchain ekosistemleri olgunlaştıkça, kehanet ağlarının işletme maliyetleri dApp kullanıcı ücretleri tarafından tamamen karşılanmaya doğru giderek daha fazla geçiş yapabilir. Bu, dApp ekosistemlerini, tüm katılımcılar için uzun vadede daha uygulanabilir olan bütünsel ve kendi kendini idame ettiren bir ekonomik modele doğru hareket ettirir.

Chainlink SCALE programının ağa sağlayacağı kolaylık sayesinde, sağlam ve güvenli Oracle hizmetine erişim uygun maliyetli, iyi dağıtılmış ve uzun vadede sürdürülebilir olacaktır. Celo'nun programa resmi olarak katılmasıyla, geliştiricileri artık hem Web 3.0 hem de Web 2.0 dünyalarından verilere erişebilen ürünleri yenilemek ve piyasaya sürmek için daha güvenilir bir araca sahip olacak.

Celo, önerilen güncellemede "SCALE programına katılmak, Celo ve Chainlink ekosistemleri arasında sürdürülebilir bir ekonomik çerçeve oluşturacak ve Celo geliştiricilerinin erişilebilir, sürdürülebilir, ölçeklenebilir ve güvenli akıllı sözleşme uygulamaları oluşturabileceği bir temel sağlayacaktır."

Chainlink Etkisini Celo'ya Genişletmek

Chainlink, kripto ekosistemindeki yalnızca ilk merkezi olmayan kehanet hizmet sağlayıcısı değil, aynı zamanda en işlevsel ve sağlam olarak kabul ediliyor.

Bugüne kadarki başlangıcından bu yana, protokol 7 trilyon dolardan fazla varlığı güvence altına almak için kullanıldı ve kullanımı çeşitlidir ve farklı endüstrileri ve ekosistemleri kapsar. Chainlink, günümüzde neredeyse tüm üst düzey kripto projelerine hizmet vermek için kullanılırken, aynı zamanda sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği ile ilgili ürün ve hizmetler için de kullanılıyor.

Oracle hizmet sağlayıcısı, dokunaçlarını Merkezi Olmayan Finans (DeFi) sınırlarının ötesine de genişletiyor ve önde gelen Web3 oyun ve eğlence şirketlerinden biri olan Orange Comet ve 13 yaşındaki harika çocuk Joe ikilisinin sanat sergisini finanse ediyor. Balina, daha çok The Doodle Boy olarak bilinir.

Bugün, birçok üst düzey şirket, Celo ekosistemindeki geliştiriciler için de ileride olan daha geniş fırsatları sergileyen Chainlink'in Proof-of-Reserve (PoR) çözümünü kullanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ