Binance CEO'su Changpeng Zhao, uyumlulukla ilgili pozisyonları güçlendirdiklerini ve Birleşik Krallık'ta resmi bir kripto varlık borsası olmak için lisans aradıklarını açıkladı.

Binance CEO'su Changpeng Zhao, uyumlulukla ilgili pozisyonları güçlendirdiklerini ve Birleşik Krallık'ta resmi bir kripto varlık borsası olmak için lisans aradıklarını açıkladı.

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Finansal Davranış Otoritesi tarafından Haziran 2021'de reklamı durdurmak için yayınlanan bir emrin ardından kripto para borsası devinin Birleşik Krallık bölümünü inşa etmeye çalıştığını doğruladı. Binance Markets Limited, Binance US gibi, Birleşik Krallık pazarına hizmet etmek için ayrı bir varlık olmayı umut eden Londra merkezli bir firmadır, ancak FCA yola çıktı.

Binance CEO'su FCA İle İlişkilerinin Geliştiğini Söyledi.

Binance CEO'su, borsanın FCA ile olan ilişkilerinin, finansal gözlemcinin baskısından bu yana belirgin bir şekilde geliştiğini ve görüşmelerde bulunduğunu belirtti. Mali Davranış Otoritesine bir lisans başvurusunda bulunmak için birçok uyum görevlisini eski FCA çalışanları dahil işe aldıklarını söyledi. Birleşik Krallık düzenleyicisinin borsayla ilgili ana sorunlarından biri, ikametgahı ve kurumsal yapısıyla ilgili opaklıktı. Kripto borsası şimdi Birleşik Krallık'ta dahil olmak üzere fiziksel ofisler kuruyor ve tüzel kişilikler kuruyor.

Binance, Finansal Düzenleyicilere Uyum Sağlama Çabalarını Artırıyor

Zhao son haftalarda bir PR kampanyasında Bloomberg, CNBC ve Associated Press ile röportajlar yaptı. Binance, şirket merkezi olmayan bir teknoloji şirketinden bir finansal hizmetler şirketine geçiş yapmak istediğinden, büyük bölgesel merkezler için 3-5 yeri inceliyor. Kripto borsası bu süreci yaklaşık beş ile altı ay önce başlattı. Zhao, düzenleyici makamların ademi merkeziyetçi kuruluşları nasıl denetleyeceklerini bilmedikleri için, yakın zamanda bir “kripto haklar bildirgesi” yayınlasalar bile, birlikte oynamanın ve düzenlemeyi memnuniyetle karşılamanın daha mantıklı olduğuna inanıyor. Binance, bu yılın başlarında Güney Afrika, Singapur, Avustralya ve Brezilya da dahil olmak üzere birçok ülkenin düzenleyicilerinden gelen ısıyla karşı karşıya kaldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ