Yine, Hoskinson, son Birleşmeye rağmen Ethereum blok zincirinde büyük bir soruna atıfta bulunuyor.

Charles Hoskinson: Ethereum Zenginler İçindir, Kriptonun Hotel California

 Yine, Hoskinson, son Birleşmeye rağmen Ethereum blok zincirinde büyük bir soruna atıfta bulunuyor. IOG kurucusu ayrıca, Ethereum stake edenlerin aksine Cardano stake edenlerin Cardano stake etmeye katılmak için zengin olması gerekmediğini söyledi.

IOG Creator, Charles Hoskinson, Ethereum'un iş kanıtı  PoW 'dan hisse kanıtı  PoS ağına geçişiyle ilgili görüşlerini paylaştı. PoW ile karşılaştırıldığında, PoS ağı bir zinciri desteklemek için daha az enerji gerektirir. Yakın tarihli bir tweet'te Hoskinson, popüler ağın kurucularından biri olmasına rağmen Ethereum'u kriptonun Hotel California'sı olarak adlandırdı.

Hoskinson, Kraken borsasının, kullanıcıların Şanghay yükseltmesine kadar stake edilen Ethereum tokenlerini geri çekmelerini engellediğinin ortaya çıkmasının ardından bu yorumları yaptı. Şangay yükseltmesi, Ethereum'un bir sonraki planlı yükseltmesidir ve Birleştirmeden en az altı ay sonrasına kadar ertelenmez. Kraken'in müşteri desteği, Ethereum blok zincirinin bu kısıtlamadan onların değil, sorumlu olduğunu açıklıyor.

Cardano kurucusunun Ethereum'un son PoS anahtarı hakkında kısa bir süre içinde ikinci kez yorum yapması. Hoskinson, önceki yorumunda PoS protokolünü uygulamanın daha iyi bir yolu olduğunu söyledi. Ardından, kullanıcıların ADA'larının Cardano PoS nedeniyle kilitlenmediğini, çünkü stake işleminin kullanıcılar cüzdanlarından çıkmadan gerçekleştiğini ve istedikleri zaman paralarını çekebileceklerini ekledi. Hoskinson'ın Hotel California benzetmesi, kartal grubunun klasik şarkısı “the Hotel California”dan alınmıştır.

Şarkının sözlerinin bir kısmı, "hepimiz sadece kendi cihazımızın tutsağıyız" diyor. Şaşırtıcı bir şekilde, Twitter kullanıcısı @stakewithpride, tweet dizisinde eth para çekme işlemleri için tahmini bir zaman planı olmadığını yorumladı. Ayrıca Ethereum, para çekme işlemlerinin Şanghay için planlandığını resmen belirtmedi.

Amacını kanıtlamak için discord kanalından bazı ekran görüntüleri ekledi. Serveth Support'un kurucusu Micah Zoitu, Şanghay yükseltmesinden sonra ETH çekilmesiyle ilgili söylentileri başlatanın Borsalar olduğunu söyledi. Yine de Zoitu, Ethereum'un yatırımcılara "2024'te değil, 2023'te çekilmesine" izin vermesinin bu aşamada çok önemli olduğunu söyledi.

Cardano stakerları, Ethereum Stakerları Gibi Zengin Olmak Zorunda Değil

Ayrı bir ekran görüntüsünde @stakewithpride, Zoitu ile tartışmasını paylaştı ve Zoitu, Ethereum stakerlarının ethlerini hemen geri çekmeyi göze alabileceklerini ancak daha sonra bekleyebileceklerini açıkladı. Zoitu'ya göre, Ethereum stakerları varlıklı ve maliyetli özel donanım satın alacak kaynaklara sahipler.

Dolayısıyla burada öncelik, stakerların ihtiyaçları değil, kullanıcıların ihtiyaçlarıdır. Hoskinson ayrıca ikilinin tartışması hakkında yorum yaparak Cardano bahisçilerinin sıradan insanlar olduğunu söyledi. Cardano stake etmede yer almak için zengin olmaları gerekmez. Hoskinson, bunun Cardano ve Ethereum arasında çok önemli bir fark olduğunu yineledi.

Hoskinson tartışmalara yabancı değil. Haftanın başlarında, Ethereum'un PoS anahtarının, herkesin tüm PoS ağlarının Ethereum'un PoS'sine benzer şekilde çalıştığını varsayacağı bir dönemin başlangıcını işaret ettiğini de tweetledi. Bitcoin maxisinin Cardano'ya saldıracağını ve tüm Ethereum sorunlarını Cardano'nun olarak etiketleyeceğini ekledi.

Bununla birlikte, Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, Cardano kurucusuna, kripto alanındaki birçok kişi PoS ve PoW arasında ayrım yapamadığı için tweet'i hakkında endişelenmemesi gerektiğine dair güvence verdi; sadece anlıyormuş gibi yaparlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ