İlk Coin Teklifi [ICO], 2017'de birçok kişinin dikkatini çekti, ancak yıllar içinde ICO'ların popülaritesi azaldı. IOHK’dan Charles Hoskinson, ICO ateşinin ardından yoğunlaştı.

Charles Hoskinson Konuştu: 55 Milyar XLM

İlk Coin Teklifi [ICO], 2017'de birçok kişinin dikkatini çekti, ancak yıllar içinde ICO'ların popülaritesi azaldı. IOHK’dan Charles Hoskinson, ICO ateşinin ardından yoğunlaştı.

Son bir AMA oturumunda Hoskinson, “ICO patlamasının” büyük pazar adımları olduğu için her şeyi değiştirdiğini, birkaç projenin finanse edildiğini ve herkesin zengin olduğunu belirtti. Hoskinson açıklamasında şu ifadelere yer veriyor:

“Bu devasa pazar adımlarını aldık ve herkes zenginleşti ve tüm bu aldatmaca projelerine fon sağlandı ve bazı projeler uygun değildi ve uygulanabilir olmadıkları açıktı, ancak yine de 1 milyar dolar değerinde olduklarını görüyoruz.”

Hoskinson, kısa süre sonra kültür, felsefe veya bina inşa etme gibi unsurların tehlikeye atıldığını ve odaklanmanın yalnızca para kazanmaya kaydırıldığını söyledi. Hoskinson açıklamasında şu vurguyu da yapıyor:

“Bu yüzden, bir şeyi inşa etmenin ne kadar sürdüğü ve bir şeyi inşa etmenin ne kadar zor olduğu konusunda açıkça gerçekçi olmayan beklentileri olan çok sayıda hızlı ve süratli durumlar oluştu.”

XLM’nin Koin Yakması

Ek olarak, kripto para biriminin, dijital varlıkları ciddiye alan hükümetler gibi şimdiye dek yapmış olduğu ilerlemeyi vurguladı. Kripto odaklı bir kışın olmasına rağmen, fiyat açısından, yeniliğin durmadığını belirtti.

İzleyicilerin sorularına cevap verirken Hoskinson, Stellar’ın Stellar Kalkınma Vakfı’nın (SÇB) yaklaşık 55 milyar XLM yaktığı son adımına da değindi. Hoskinson, Stellar'ın bunu yaparak bir hata yaptığına neden inandığını açıkladı ve şu yorumda bulundu:

İnsanlar yanık, yanık, yanık sormaya devam ediyor. Öncelikle, Stellar için hangi değeri yarattı?

Temel olarak şöyle diyor, bu büyük coin yığınıyla ne yapacağımı çözemiyorum, bu yüzden coini daha kıt olmak, küçük bir hediye vermek için ateşe vereceğim.”

XLM fiyatının yüzde 18,84'e yükseldiği kısa vadeli fiyat değerlendirmesine rağmen, etkisi çok da uzun sürmedi.

“Topluluk gelişimi için protokol geliştirme üzere harcanabilecek tüm değerleri kalıcı olarak kaybettiler.”

Hoskinson ayrıca, yakım faaliyetlerinin çok da işe yaramadığını ve hiçbir zaman çalışmadığını, protokolün geleceği pahasına spekülatörler için kısa vadede sadece bir pazar manipülasyonu olduğu vurguladı ve yakılacak “dev bir ayrılmış ADA yığını” olmadığını doğruladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ