Charles Schwab'ın 655 milyar dolarlık varlık yönetimi kolu, kripto ile ilgili ilk borsa yatırım fonunu (ETF) başlatıyor. Yeni fonun bu hafta NYSE Arca borsasında işlem görmeye başlaması bekleniyor.

Charles Schwab, Kripto İle İlgili İlk ETF'sini Başlattı

The Charles Schwab Corp.'un bir yan kuruluşu olan Schwab Asset Management, geçen hafta Schwab Crypto Thematic ETF'nin (NYSE Arca: STCE) lansmanını duyurdu ve yeni ürünü "kripto ile ilgili ilk ETF" olarak nitelendirdi.

Charles Schwab, büyük bir Amerikan aracılık, bankacılık ve finansal hizmetler şirketidir. Web sitesine göre, Schwab Asset Management şu anda 655 milyar doların üzerinde yönetim altındaki varlığa sahip. Endeks yatırım fonlarının üçüncü en büyük sağlayıcısı ve borsada işlem gören fonların (ETF'ler) beşinci en büyük sağlayıcısıdır.

Schwab Crypto Thematic ETF için alım satımın ilk gününün 4 Ağustos'ta olması bekleniyor, duyuru detayları şunları içeriyor:

Fon, Schwab Asset Management'ın yeni tescilli endeksi Schwab Crypto Thematic Index'i izlemek için tasarlandı.

Cuma günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) sunulan fon izahnamesine göre, Schwab Crypto Thematic ETF “kripto para birimlerinin (bitcoin dahil) ve diğer dijital varlıkların geliştirilmesinden veya kullanımından yararlanabilecek şirketlere küresel olarak maruz kalma sağlamak için tasarlanmıştır. ve blok zinciri ve diğer dağıtılmış defter teknolojisine bağlı iş faaliyetleri.” Ayrıca şirket, “Fon çeşitlendirilmemiştir, bu da nispeten az sayıda ihraççının menkul kıymetlerine yatırım yapabileceği anlamına gelir” diye uyardı.

Duyuru notları:

Fon, herhangi bir kripto para birimine veya dijital varlığa doğrudan yatırım yapmayacaktır. Schwab Kripto Tematik Endeksinde listelenen şirketlere yatırım yapar.

29 Temmuz itibariyle Schwab Crypto Thematic Index'in bileşenleri arasında Microstrategy, Marathon Digital Holdings, Riot Blockchain, Silvergate Capital, Coinbase Global, Robinhood Markets, Interactive Brokers, Nvidia, CME Group, Bitfarms, Hut 8 Mining, International Exchange, Paypal, SBI Holdings yer alıyor. , Block Inc., Monex Group, Hive Blockchain, Internet Initiative Japan, Bakkt Holdings, NCR Corp. ve Bancolombia.

Charles Schwab'ın Bu Hafta Ticarete Başlayan İlk Kripto İle İlgili ETF'si

Schwab Kripto Tematik Endeksinin bileşenlerinin endeks ağırlığı. Kaynak: Charles Schwab

Schwab Asset Management'ta Genel Müdür ve Hisse Senedi Ürün Yönetimi ve İnovasyon başkanı David Botset şunları söyledi:

Schwab Crypto Thematic ETF, yatırımcıların ve danışmanların Schwab ETF'lerinden beklediği şeffaflık ve düşük maliyetin faydalarının yanı sıra büyüyen küresel kripto ekosistemine erişim sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu arada SEC, birkaç bitcoin vadeli ETF'sini onaylamasına rağmen hala bir bitcoin spot ETF'sini onaylamadı. Haziran ayında, dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi olan Grayscale Investments, menkul kıymetler düzenleyicisinin amiral gemisi bitcoin tröstünü (GBTC) spot bitcoin ETF'ye dönüştürme başvurusunu reddetmesinin ardından SEC'e dava açtı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ