MimbleWimble protokolü üzerine inşa edilmiş bir mahremiyet coini olan Grin, 12 Kasım'da gizemli bir 50 BTC bağış aldı.

Charlie Lee

MimbleWimble protokolü üzerine inşa edilmiş bir mahremiyet coini olan Grin, 12 Kasım'da gizemli bir 50 BTC bağış aldı. Yapılan Bağışın 2010'dan kalma madencilik paraları olduğu kanıtlandı. Charlie Lee, Grin'in resmi Telegram grubu hakkında bir konuşma yaptı. “Satoshi Grin'e bağışladı” dedi.

Yapılan Varsayım

Litecoin yaratıcısı tarafından çizilen varsayım şuydu: Bağışlanan koinler Bitcoin'in oluşumuna bağlı olarak kazıldığı ve gizlilik odaklı projeye koin gönderen bağışçının cüzdanından çıkan önceki işlem dokuz yaşında olduğu için bu durum Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto tarafından koinlerin gönderildiği gibi bir durumu ortaya çıkarıyor.

Lee'nin bu iddiası, Satoshi Nakamoto’nun kimliği bir şekilde gizlenmeye devam ettiği için Twitter’da oldukça heyecan yarattı.

Satoshi Grin'e Bağış İçin “Sadece Şaka Yaptı”

Ancak, söylentiler akmaya başladıktan ve insanlar bu işlemi yıllarca Nakamoto'nun ilk resmi işaretlerine bağladıktan sonra, Lee heyecanı yaptığı açıklama ile söndürdü.

Twitter'da, neden Lee'nin Nakamoto'nun projeye bağışta bulunduğu şeklinde bir çağrı yaptığını soran bir kullanıcı ile Grin hakkında neden konuşmadığı soruldu. Lee daha sonra devreye girdi ve bunun sadece bir şakadan ibaret olduğunu ifade etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ