Charlie Munger, nakit üreten şirketlerin kriptodan daha iyi yatırımlar olduğunu söyledi.

Charlie Munger Kriptoyu

Charlie Munger, nakit üreten şirketlerin kriptodan daha iyi yatırımlar olduğunu söyledi. Ayrıca kriptodan kötü olarak bahsetti ve onlara hiçbir zaman dokunmayacağını söyledi.

Berkshire Hathaway'in başkan yardımcısı olan kıdemli yatırımcı Charlie Munger, bir kez daha kripto piyasasına saldırdı. Munger ve arkadaşı Warren Buffett, kriptonun en sert eleştirmenleri oldular. Bu sefer de Munger, dijital varlıklara daha fazla hakaret ederek sözlerini tutmadı.

12 Temmuz Salı günü Charlie Munger, The Australian Financial Review ile yaptığı röportajda “kripto çılgınlığını” “kitlesel bir çılgınlık” olarak nitelendirdi. 98 yaşındaki milyarder, kriptoyu asla eline almayacağını söyledi.

Bence bu şeyleri satan herkes ya hayal görüyor ya da kötü. Kriptoya dokunmayacağım. Ayrıca, “dünyanın ulusal para birimlerinin altını oymakla ilgilenmediğini” de sözlerine ekledi. Röportajda yayın, Munger'a kripto alanına katılmak isteyen insanlar için ne gibi tavsiyeleri olduğunu sordu. "Ona asla dokunma. Asla satın almayın. Geçmesine izin ver," diye ekledi.

Son birkaç yılda, Munger ve Buffett kripto konusunda oldukça tutarlı bir duruş sergilediler. Her iki kıdemli yatırımcı da Bitcoin ve kriptonun anlamlı bir şey üretmediğine inanıyor. Ayrıca, her iki milyarder de itibari paraya kriptodan daha fazla inanıyor.

Geçtiğimiz birkaç on yıl boyunca, hem Munger hem de Buffett, milyarlarca dolarlık getiri sağlayan değerli yatırım sanatında ustalaştı. Yakın tarihli bir röportajda Munger, nakit üreten şirketlerin kriptodan daha iyi yatırımlar olduğunu söyledi. “Hisse senetlerinin gerçek işletmelere gerçek bir ilgisi var” diye vurguladı.

Daha fazla yorum yaparak şunları söyledi:

Kripto hiçbir şeye yatırım değildir ve size hiçbir şeye yatırım satmaya çalışan adam, 'Daha fazlasını yapmak zor olan özel bir hiçliğim var' diyor.

Munger, Kriptoyu Açık Kanalizasyonla Karşılaştırıyor

Kriptoyu eleştirmeye gelince, Milyarderler Munger ve Buffett hiçbir kelimeyi esirgemiyor. Munger, kripto para birimlerine daha fazla saldırarak şunları söyledi:

Biri bana daha fazlasını yapamayacağını söylese bile bir hiçten bir parça satın almak istemiyorum… Bu şeyleri satın almayı ya da takas etmeyi neredeyse delilik olarak görüyorum. Kötü niyetli organizmalarla dolu açık bir lağımmış gibi ondan kaçınıyorum. Ben sadece tamamen kaçınıyorum ve herkesin benim örneğimi takip etmesini tavsiye ediyorum.

Bu yılın başlarında, Munger, Bitcoin'in sıfıra gideceğini söyledi. Munger'in yorumları oldukça abartılı görünse de, son kripto piyasasındaki gerileme yatırımcı güvenini büyük ölçüde aşındırdı.

Wall Street yatırımcılarının çoğu, Bitcoin'in mevcut seviyelerden 10.000 dolara kadar yüzde 50 daha düzelteceğine inanıyor. Benzer şekilde, bazı yatırımcılar kriptoların geleceği olmadan değersiz olduğuna inanmaya devam ediyor. Son kripto piyasası düzeltmesi, yatırımcıların servetini büyük ölçüde aşındırdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ