ChatGPT'nin mucidi Sam Altman, 2013 yılında kurulan bir token olan World Coin'i yeniden canlandırarak 2021 yılında kripto sektörünün dikkatini çekti.

ChatGPT’nin Mucidinden Son Proje – Çok Şaşıracaksınız

ChatGPT'nin mucidi Sam Altman, 2013 yılında kurulan bir token olan World Coin'i yeniden canlandırarak 2021 yılında kripto sektörünün dikkatini çekti. Proje yavaş ilerliyor, ancak bugün "Yapay Zeka Çağı" için tasarlanmış yeni bir araç piyasaya sürülecek.

World Coin'in arkasındaki ekip, bir finans ve kimlik yöneticisi olan World App adlı yeni bir kripto cüzdanını piyasaya sürdü. Daha önce Polygon üzerinde çalışan bir test aşamasında olan kripto cüzdanı artık halka açık ve ücretsiz olarak indirilebiliyor.

ChatGPT, Dünyayı Değiştirecek Tek Araç Değil mi?

Basitleştirilmiş bir arayüz ile cüzdan, World Coin ve Ethereum ekosistemlerini yerel olarak destekleyecektir. Uygulama, yeni kullanıcıları kriptoya dahil etmekten kaynaklanan sürtünmeyi ortadan kaldırmak için tasarlandı.

Bu anlamda, uygulama üç temel hedefi yerine getirmek için oluşturuldu: insanlara verilerini ve kimliklerini yönetmek, finansa erişmek ve kripto kabulünü artırmak için merkezi olmayan bir alternatif sağlamak.

Yayına göre World App, insanların gizliliğini korumak için "kasıtlı olarak tasarlandı". Kripto cüzdanı, kullanıcılara kripto hakkında bilgi edinme ödüllerine ve hatta projenin "gerçek insanlardan oluşan en geniş ağ üzerine inşa edilmiş Yapay Zeka Çağında bireyleri güçlendirmek" için bir araç setine dönüşmesine yardımcı olacak Dünya Para Bağışlarına erişim sağlayacak.

World App, 80'den fazla ülkede mevcuttur. World App, beta aşamasında aylık 500.000 aktif kullanıcı ve 60.000 işlemle 1,5 milyondan fazla kullanıcıyı bünyesine kattı. Tools for Humanity Ürün Başkanı Tiago Sada, en yeni ürünleri hakkında şunları söyledi:

World App'in kasıtlı olarak basit tasarımı, merkezi olmayan finansal ve kimlik sistemlerinin benimsenmesini hızlandırmayı amaçlamaktadır. World App, kişisel gözetim ve mahremiyet gibi kritik özellikleri korurken birçok karmaşıklığı ortadan kaldırmayı başarıyor. Erişilebilirliği artırmak için gazsız işlemler, kazanmayı öğrenme kursları ve 7/24 sohbet desteği gibi özellikler sunmak için World ID'nin Kişilik Kanıtı tarafından benzersiz bir şekilde etkinleştirilmiştir.

Bir Kripto Cüzdanının Ötesinde, World App Nedir?

World App, internete "erişmek için insan pasaportu" işlevi gören başka bir uygulama olan World ID ile uyumlu olacak. Uygulama, kullanıcıların kimliklerini doğrulamalarına, web sitelerinde oturum açmalarına ve merkezi olmayan uygulamalara erişmelerine olanak tanıyarak çevrimiçi dünyayla sorunsuz bir bağlantı sağlar.

Ek olarak, World App eski finansal sisteme bağlanabilir. Uygulama, banka hesapları ve yerel ödeme yöntemleri için çeşitli para yatırma ve çekme seçeneklerine sahip. İnsanlar anında ücretsiz olarak para gönderip alabiliyor.

Sürüme göre, uygulama bir kripto cüzdanından çok daha fazlası olmayı hedefliyor:

World App cüzdanları, güvenliği ve basitliği artırmak için SAFE sözleşmeleri aracılığıyla hesap soyutlamayı kullanır. Eşler arası ödemeler, daha kolay ERC-20 transferleri için ENS kullanıcı adlarını destekler. Token alım satımı, Uniswap protokolü ile mümkün olmakta. Circle'ın USDC'si, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların gerçek dolarlarla desteklenen dijital stablecoin'leri uyumlu bir şekilde tutmasını sağlar. Aracısız para yatırma ve çekme işlemleri, Ramp ve MoonPay dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki düzenlemeye tabi sağlayıcılar tarafından sağlanır.

ChatGPT dünyayı değiştirdi; araç, milyonlara iş yüklerini geliştirme ve yeni ve daha hızlı yaratma gücü sağladı. World App, kripto endüstrisinde benzer bir şeyi başarabilir mi?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ