İngiltere merkezli 15 milyar dolarlık bir ödeme girişimi olan Checkout.com, baş ürün sorumlusu olarak Meta yöneticisi Meron Colbeci'yi işe aldı.

Checkout.com, Baş Ürün Sorumlusu Olarak Meta Kripto Yöneticisi Meron Colbeci

İngiltere merkezli 15 milyar dolarlık bir ödeme girişimi olan Checkout.com, baş ürün sorumlusu olarak Meta yöneticisi Meron Colbeci'yi işe aldı.

İngiltere merkezli 15 milyar dolarlık ödeme girişimi Checkout.com, Meta yöneticisi Meron Colbeci'yi baş ürün sorumlusu olarak işe aldı. Colbeci, Novi kripto para cüzdanını ve diğer ödeme girişimlerini geliştirmeye yardımcı olmak için 2018 yılında daha önce Facebook olarak bilinen şirket Meta'ya ürün yönetimi direktörü olarak katıldı. En son Novi'nin tüketici ürünleri yönetimi başkanıydı ve bölümün giden şefi David Marcus ile yakın işbirliği içinde çalışıyordu.

Checkout.com, Draw Colbeci Gibi Yeni Alanlara Odaklanıyor

CNBC'ye konuşan Colbeci, "Dijital ekonomiye erişimi demokratikleştirmeye yardımcı olan müşteri öncelikli teknolojiler oluşturmaya odaklanmasından ilham aldım," dedi ve Checkout.com'un dijital para birimleri gibi yeni alanlara odaklanmasının da onu içine çektiğini ekledi. Meta, Colbeci'nin şirketten ayrıldığını duyurdu.  Bu hafta Checkout.com için çalışmaya başladı. Checkout.com'u Novi ödeme işlemcisinin müşterisiyken öğrendiğini söylüyor. Ödeme firması, 15 milyar dolarlık değerleme ile Avrupa'nın en büyük özel Fintech şirketlerinden biri. Londra merkezli şirket, bugüne kadar yatırımcılardan toplam 830 milyon dolar topladı.

Checkout.com, Sony'den Klarna'ya Kadar Çeşitli Şirketler İçin Dijital Ödemeleri İşler

2012 yılında üniversiteyi terk eden fintech girişimcisi Guillaume Pousaz tarafından kurulan Checkout.com, Sony'den Klarna'ya kadar çeşitli şirketler için dijital ödemeleri işler. PayPal, Block, Stripe ve Adyen gibilerle rekabet eder. Bu yıl, ödeme şirketi 2021'in başındaki 1.000 çalışandan bugün 1.600 güçlü küresel çalışan sayısına ulaşan bir işe alım çılgınlığı yaşıyor. Bu işe alınanlar arasında teknoloji, finans ve pazarlama alanlarında bir dizi yeni üst düzey yönetici vardı. Checkout.com, Avrupa'nın yanı sıra Orta Doğu ve Asya'da da faaliyet göstermektedir. Amerika Birleşik Devletleri'ne de yayılıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ