Bu yazımızda sizlere Chia Network (XCH) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve XCH Token hakkında detaylı bilgileri sunmaya çalışacağız.

Chia Network (XCH) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi XCH Coin

Bu yazımızda sizlere Chia Network (XCH) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve XCH Token hakkında detaylı bilgileri sunmaya çalışacağız.

Chia Network (XCH) Nedir?

Kalabalık kripto para birimi alanına girmek için en son meydan okuyucu, kendisini pazar liderine daha sürdürülebilir bir cevap olarak konumlandırmasına rağmen e-atık endişelerini artırıyor

Chia, kripto para birimi bloğundaki yeni çocuk, kendisini “dijital para birimini nakit paradan daha kolay hale getirmeyi” amaçlayan bitcoin'e çevre dostu bir cevap olarak isimlendiriyor ve Mart ayında piyasaya sürülmesinden bu yana zaten çok fazla heyecan yarattı.

Chia'nın platformu, birbirleriyle rekabet halinde karmaşık ama keyfi matematiksel hesaplamaları çözmek için madencilerin tüm bilgisayar bankalarını dağıtmasını gerektiren bir "proof of work" sistemi üzerinde çalışan bitcoin'den farklı olarak, büyük miktarlarda ucuz elektrik tüketen bir savaştır. “zaman ve mekan kanıtlarına” dayalıdır.

Bu, madencilerin, işlemleri doğrulayarak ve sürekli büyüyen bir blok zincirine blok ekleyerek ne kadar enerji harcadıkları değil, ne kadar kullanılmayan disk alanı sağladıkları için ödüllendirildiği anlamına gelir - bitcoin durumunda o kadar yoğun hale gelen bir uygulama ki kesintiler İran gibi merkezlerde görüldü ve hükümetini doğrudan bir yasak koymaya teşvik etti.

BitTorrent dosya paylaşım sisteminin arkasındaki San Francisco merkezli girişimci Bram Cohen tarafından yaratılan yeni kripto para, Richmond Global Ventures, Andreessen gibi şirketlerden yatırım alarak 61 milyon dolarlık yeni fon sağladıktan sonra bu hafta tahmini değerini iki katına çıkarak 500 milyon dolara çıkardı.

Chia'nın başkanı ve baş işletme görevlisi Gene Hoffman, "Amacımız her zaman nispeten hızlı bir şekilde halka açılmak olmuştur, çünkü bu, düzenleyici ortamımızı önemli ölçüde netleştirecek ve müşterilerin diğer kripto paralardan farklı olan kamu piyasası oynaklığından korunmak için para birimi kullanmalarına izin verecektir" dedi.

Ancak, yeni kripto para birimi, para birimi üretmeye dahil olan madencilerin sabit diskleri (HD'ler) ve katı hal disklerini (SSD'ler) node hızında yaktığını ve bir yeni donanım talebinde ani artış ve kaçınılmaz bir kıtlığa yol açtığı görülüyor.

Daha fazla talep, daha fazla seri üretim anlamına gelir ve bu da yalnızca donanım endüstrisinin çevre üzerindeki etkisini artırmaya hizmet eder.

Hoffman aynı yayına verdiği demeçte, “Kısa vadeli tedarik zincirini bir nevi yok ettik” dedi ve şu anda kripto para çıkarmak için yaklaşık 12 milyon terabayt sabit disk alanının kullanıldığını bildirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ