Popüler "hayran kripto para" ödülü ve blok zinciri Chiliz, bir çift popüler Avrupa yarış takımına imza atarak dün bir galibiyet daha elde etti.

Chiliz, Formula 1 Hayran Tokenleri ile Piste Çıkıyor

Popüler "hayran kripto para" ödülü ve blok zinciri Chiliz, bir çift popüler Avrupa yarış takımına imza atarak dün bir galibiyet daha elde etti.

Cuma günü bir basın bülteninde, Chiliz üzerine inşa edilmiş bir fan token uygulaması olan Socios.com, platformda token başlatmak için en son Aston Martin Cognizant ve Alfa Romeo Racing olduğunu duyurdu. Taraftar tokenleri, malları dağıtmak, artırılmış gerçeklik pazarlama kampanyaları oluşturmak için kullanıldı ve bazı durumlarda taraftarların takım üniformaları gibi şeyler üzerinde oy kullanmalarına izin veriyor - Socios için 150 milyon dolardan fazla gelir getiren niş bir varlık.

Formula 1 takımları, NASCAR’ın Roush Fenway Racing’e katılan Chiliz’in bu hafta kazandığı tek galibiyet değildi. Ekipler, hayranlarla daha iyi bağlantı kurmak için teknolojiyi kullanan artan sayıda spor ve organizasyonun bir parçası olan blockchain teknolojisini deneyen ilk alaylı motor yarışı ekipleri arasında yer alıyor.

Chiliz CEO'su Alex Dreyfus bir basın bülteninde "Geçen hafta, tek bir günde, üç farklı spordan üç kıtada beş ortaklığı duyurduk ve şimdi bu ivmeyi ikna edici bir şekilde sürdürdük," dedi. “Önümüzdeki birkaç yıl içinde bir nesil pasif hayranlar, aktif hayranlara geçecek. Bu geçiş, platformumuzdaki işlemsel hayran katılımı yoluyla gerçekleşecek. "

Chiliz, fan token pazarını etkili bir şekilde köşeye sıkıştırırken, birden fazla platform NFT'ler, hatıralar ve koleksiyon alanı için savaşmaya devam ediyor.

Dapper Labs'ın NBA En İyi Atışı şu anda neredeyse yarım milyar tahsil edilebilir basketbol satışları ile zirvede yer alırken (ve son zamanlarda VC yatırımında milyarlarca dolar çekmiştir), ancak geçen ay fiyatlar pazar çapında bir NFT'nin ortasında "sessiz bir düşüş" yaşadı .

Bununla birlikte, WAX’ın ikonik TOPP beyzbol takas kartı şirketiyle yaptığı işbirliği gibi diğer zincirler ve platformlar, yüksek değerli IP üzerinden NFT platformları arasında devam eden bir savaşın parçası gibi, spor lisansını da çekmek için mücadele ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ