‘Socios Pass’ Bağışıklık Kanıtı Olan Taraftarlar Blokzinciri Teknolojisi ile Stadyumlara Dönmelerine Olanak Sağlayacak.

Chiliz Socios Pass’i Duyurdu, Covıd-19 Bağışıklık Topluluğu Girişimi İle Spor Severlerin Geri Dönüşüne Destek

Chiliz (Binance: $CHZ) blokzinciri tabanlı taraftar etkileşiminde lider ve taraftar oylama ve ödül uygulaması Socios.com’un yaratıcısı, bugün taraftarların stadyumlara dönmelerine ve maçları canlı olarak daha güvenli bir şekilde izlemelerine olanak tanıyan, kimlik ve bağışıklık doğrulama aracı olan Socios Pass için planlarını duyurdu.

COVID-19 dünya çapında tahribat yaratmaya devam ederken, önde gelen birçok sağlık uzmanı, bireylerin ‘normal yaşama’ tam olarak dönebilmeleri için sağlık otoriteleri tarafından verilen bağışıklık sertifikalarının veya ‘pasaportların’ gerekli olduğuna inanmaktadır. Bu özellikle futbol maçları gibi büyük çaplı halka açık toplantılara katılım için geçerlidir.

Spor müsabakaları geri döndüğünde beklentiler kapalı kapılar ardında oynanması üzerine. Daha büyük kulüpler TV gelirlerinden ilk desteği alırken, genel olarak spor, bilet satışlarından ve sponsorluktan kaybedilen gelirlerin ağır finansal sonuçlarını taşımaya devam edecektir. Socios Pass, bağışıklığını kanıtlayan taraftarların stadyumlara dönmelerine izin vermek, spor kulüplerinin uzun vadeli ekonomik geleceğini korumak ve taraftarların tuttukları takımlarını izlemelerine olanak sağlamak için blockchain teknolojisi ve QR kodlarını kullanacak.

Chiliz, Socios.com iş ortakları olan FC Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain, Atlético de Madrid, Galatasaray, AS Roma ve CA Independiente de dahil olmak üzere büyük kulüplerle hali hazırda maçlar oynanmazken taraftar etkileşimi üzerine çözümler bulmak için çalışmaya devam ediyor. Socios Pass da dahil olmak üzere COVID-19’un neden olduğu sorunların üstesinden gelmek için kulüplerden daha uzun vadeli çözümlere verilen erken yanıtlar şimdiye kadar olumlu olmuştur.

Socios Pass Kullanıcı Yolculuğu:

Birey yerel sağlık otoritesinden dijital bağışıklık belgesi alır

Daha sonra, kimliklerini ve bağışıklık belgelerini kimliklerine Socios.com KYC uzmanları tarafından doğrulanan profillerine bağlayan ücretsiz bir Socios.com hesabı oluştururlar

Socios.com Pass onaylandıktan sonra, birey tuttuğu takımın maçını tekrar izlemeye gitmekte serbesttir

Kullanıcı stadyuma Socios.com uygulaması açık olarak gelir ve kimlik ve sağlık durumu doğrulaması olarak işlev gören tek kullanımlık güvenli bir QR kodu gösterir

Stadyumdaki görevli kimliği doğrulamak için profil fotoğraflarını kullanarak kullanıcının Socios Pass’ını saniyeler içinde tarar

Kullanıcı daha sonra stadyuma girebilir ve maçı izleyebilir

Katılan her bir kulübün stadyum kapısında bulunan görevlilere Socios Pass tarafından oluşturulan QR kodlarını tarayabilen güvenli 1-tık uygulaması sağlanacaktır. Bu, kulüplerin aynı anda taraftar kimliğini onaylarken sağlık otoriteleri tarafından sağlanan verileri hızlı ve verimli bir şekilde okumasına olanak tanır.

Bu teknoloji, Socios Pass girişimini kullanmak için başvuran tüm kulüplere ücretsiz olarak sağlanacaktır. Ayrıca, herhangi bir taraftar sağlığı verisi veya bağışıklık durumu ile ilgili bilgiler Socios.com tarafından “saklanmayacaktır”. Bunun yerine, yalnızca kullanıcılar taranmak için Socios Pass’larını açtıklarında bağımsız bir blokzinciri tarafından alınır ve okunur.

QR kod taramasına ek olarak Socios.com Pass sahipleri, bir NFC taraması yoluyla bağışıklık / kimlik bilgilerinin kanıtını sağlamak için Socios.com kartlarını da kullanabilecektir.

Socios.com Pass, maçlar için bilet satın almadan önce kimlik / bağışıklık kanıtlayan geçerli bir QR kodunun çevrimiçi olarak taranması gereken bir ön bilet filtresi olarak kullanım potansiyeline sahiptir, bu nedenle taraftarların kapılardan geri çevrilme şansını azaltır .

Merkezi Malta’da bulunan Chiliz, KOBİ’lere destek sağlamak ve COVID-19’un neden olduğu etkiden kurtulmaya yardımcı olmak için yerel topluluklara destek sağlamak adına Socios Pass’in pilot çalışmasını yapmayı planlıyor.

Socios.com & Chiliz CEO’su ve Kurucusu Alexandre Dreyfus şunları söyledi: “Kısa süre önce Socios.com’daki ortak kulüplerimizden futbol taraftarlarının stadyumlara dönebilecekleri anlamına gelen kimlik ve sağlık durum kontrollerini kabul edip etmeyeceklerini sorduk. Katılımcıların yaklaşık %74’ü bu tür tedbirlere olumlu bakacakları lehine oy kullanmıştır.

“Bu zaten bildiğimiz şeyi vurguladı – genel olarak futbol ve spor insanların yaşamlarında büyük önem taşıyor. İşte bu yüzden blockchain uzmanlığımızı kullanmak istiyoruz, böylece taraftarlar stadyumlardan tekrar canlı sporun tadını çıkarabilir ve kulüpler COVID-19’un etkisinden kurtulabilir.

“İhtiyaç duyarlarsa, Socios.com Pass, spor kulüplerine kolay entegrasyon, GDPR uyumlu olan tek taraftar kimliği ve sağlık durumu kontrolleri için ücretsiz KYC doğrulaması sunan ve taraftarların stadyumlara güvenli bir şekilde geçişine izin veren bir çözüm sunacak.”

 Socios.com Pass hakkında daha fazla bilgi ve spor takımlarının ve taraftarların normale daha sonra geri dönmelerine nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.socios.com/pass/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ