LocalBitcoins, iki yıl içinde Çin'deki en düşük hacmini gösteriyor.

China LocalBitcoins

LocalBitcoins, iki yıl içinde Çin'deki en düşük hacmini gösteriyor. Popüler pazarın hacmi 25 Ocak haftasında yaklaşık 4,5 milyon yuan seviyesinde gerçekleşti. Bu, Bitcoin'in Çin arama motoru Baidu'daki arama hacminde son 30 gün içinde yeni bir düşüşe denk geldi.

Dijital varlıklar için önde gelen P2P pazar yeri olan LocalBitcoins, yaklaşık 4.5 milyon $ yuan veya yaklaşık 6.5 milyon $ işlem hacmi ile iki yıl içinde en düşük haftalık hacmini görüyor.

Birimlerin neden düştüğüne dair belirli nedenleri belirlemek oldukça zor. Öncelikle Çin, geçtiğimiz yıl içinde dijital varlıklara karşı giderek daha yumuşak bir tutum sergiledi, özellikle 2017'de oldukça etkisiz olduğu kanıtlanan ICO'ları yasakladı. Daha yakın zamanlarda, Çin 173'ün üzerinde kripto para borsasını kapattı.

İkincisi, Çin'deki borsalar giderek daha fazla özellik sunmaya başladı. Binance, geçtiğimiz yıl, çok kazançlı bir piyasayı tutmayı amaçlayan, artan döviz sofistikasyonu örneklerinden sadece biri olan AliPay ve WeChat Pay yoluyla fiat ödemelerini kabul edeceğini açıkladı.

LocalBitcoins, 2017 yılının sonlarında ve 2018 başında Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştığı en yüksek hacimlerini gördü. Geçen yıl ortalama olarak, hacimler haftada 20-30 milyon yuan arasında sabit kaldı.

Baidu'da Bitcoin Arama Hacimleri

Aynı zamanda LongHash, Çin’in arama motoru Baidu’daki Bitcoin arama hacimlerinin aylık düşük bir seviyede olduğunu bildirdi.

Arama motoru arama hacimleri ve sosyal medya hissi, fiyat hareketini değerlendirmek için yaygın olarak kullanılan iki göstergedir ve görünüşte güçlü bir korelasyona sahiptir.

Hem Google hem de Baidu'da Bitcoin aramaları, 2017'nin sonundaki boğa güreşi sırasında zirveye çıktı, çünkü daha fazla yatırımcı ortaya çıkan varlığı merak ederek pazara girdi.

Daha Sıkıcı Endişeler Yaşayan Vatandaşlar

Hacmin neden bu kadar düşük bir seviyeye düştüğünü kesin olarak söylemek mümkün değil. Burada rol oynayabilecek bir dizi faktör var. En azından arama hacmindeki azalmanın olası bir nedeni, Çin'in koronavirüsün patlak vermesiyle ciddi bir halk sağlığı durumuna girmesi.

Wuhan şehir raporları, vatandaşların enfeksiyonu önlemek için aşırı tedbirler aldıklarını gösterdi ve Çin'in diğer bölgelerinden gelen vatandaşların da benzer şekilde en yüksek endişe duyması şaşırtıcı değil. Ayrıca, insanlar normalde aile ve arkadaşlarla vakit geçirmek için zaman ayırdıklarından, düşük hacimlerin başka bir nedeni olabilecek şey ise Ay Yeni Yılı'nın başlaması.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ