Eğlence genellikle bir harcama kaynağı olarak kabul edilir.

 Eğlence genellikle bir harcama kaynağı olarak kabul edilir. Ancak yüksek getiri oranı ile pasif bir getiri sağlayan bir eğlence kaynağına sahip olmak mantıksız görünüyor. ChocoDoge, insanların yüksek kazanç sağlayan eğlence etkinliklerine dalmaları için mükemmel bir platformdur.

CHOCODOGE, DOGECHAIN için oluşturulmuş, Tomb, Frax ve daha önce var olan diğer sabit paralardan esinlenerek oluşturulmuş algoritmik bir dijital paradır, amacı verimli bir şekilde 1 ABD Dolarına sabitlenecek istikrarlı bir madeni para olmaktır.

Ancak, bu atasözü buzdağının sadece görünen kısmı. Buna ek olarak, yatırımcılarımızın finansman güvenliğinin yanı sıra projenin uzun vadeli uygulanabilirliğini sağlayan cazip kar marjları ile gelen Defi kalemleri sağlar. Ekosistemin evrensel ödeme yöntemi için nispeten istikrarlı bir değeri korurken, token arzını mevcut ihtiyaçlara uyacak şekilde otomatik olarak artırabilen ve düzenleyebilen bir sistem uygular ve bu da projeyi genişletmeye ve yenilemeye konsantre olmalarını sağlar. Bu, projeyi büyütmeye odaklanmalarını sağlar.

Sistem Nasıl Çalışacak

"Genişletme": Toplam USCD arzının bir yüzdesi basılmıştır. Basılan USCD, CD tokenlerini stake eden kullanıcılara, stake ettikleri CD sayısına göre verilir.

- "Daralma": USCD basımı durdurulur. Bunun yerine, USBD tokenleri (tahviller) satışa sunulmuştur. Kullanıcılar USCD ile USBD satın alabilirler. Satın alınan 1 USBD için 1 USBD otomatik olarak yakılır. Vergi de bu süre zarfında önemli ölçüde daha yüksek olacaktır.

- USCD'nin TWAP'si (Zaman Ağırlıklı Ortalama Fiyat) 1 doların altındayken USBD jetonları kullanılamaz (USCD'ye dönüştürülür), ancak 50C'lik TWAP 1 doların üzerine çıktığında kullanılabilirler. Bu, kullanıcıları tahvil satın almaya teşvik eden ve fiyatın sabit değerinin üzerine çıkmasına yardımcı olan birinci sınıf bir mekanizmadır.

Kullanılan Token Türleri Nelerdir?

1. USCD - ChocoDoge Nakit:

Para birimi belirteci USCD'nin amacı, bir değişim aracı olarak işlev görmektir. Protokol, USCD sabitleyicisini zaman içinde 1 USDC'de tutmaya çalışan yerleşik bir kararlılık mekanizmasına sahiptir. Bu mekanizma, önceki algoritmik tokenlerin başarılı yaklaşımlarının bir uygulamasıdır.

Ek oyun ve uygulamaların tanıtımıyla ekosistem büyümeye devam ettikçe, USCD bu oyunlar ve uygulamalar içinde daha kolay satın alma yapmak için de kullanılabilir.

2. CD - ChocoDoge:

ChocoDoge Hisseleri, ChocoDoge Protokolünün ne kadar değerli olduğunu ve yatırımcıların USCD'yi sabit fiyatına (CD) yakın tutacağından ne kadar emin olduklarını anlamanın bir yoludur.

Ne zaman bir çağ büyüse, protokol USCD yapar ve tokenlerini  BANK'a  yönetim kurulu odası koyan tüm CD sahiplerine orantılı olarak verir.

Ayrıca, HODLers CD'lerini LP olarak eşleştirebilir ve ekstra bir CD için gruplayabilir.

Daha sonra, topluluk oylaması etkinleştirildiğinde, CD, CHOCODOGE'un yönetim tokeni olacaktır.

3. USBD - ChocoDoge Bond:

ChocoDoge Bonds'un (USBD) ana amacı, bir dönem daralma evresi sırasında USCD kaynağındaki değişiklikleri teşvik etmektir. Bu, dönem daralma altındayken yapılır. USCD'nin TWAP (Zaman Ağırlıklı Ortalama Fiyatı) 1 USDC'nin altına düştüğünde, USBD'ler oluşturulur ve mevcut kur üzerinden USCD ile satın alınabilir. USBD yalnızca USCD ile satın alınabilir. USCD tokenleri  USBD ile değiştirildiğinde, bir USDC'nin fiyatı yükselir çünkü bu işlem tokenleri  dolaşımdan kaldırarak deflasyona neden olur.

Bu USBD'ler, fiyatların sabitleyiciden daha yüksek olduğu daha sonraki bir zamanda USCD ile takas edilebilir ve uzun süreler boyunca sabitleyiciden daha yüksek kalmaları için ek bir teşvik olacaktır. USDC oranı sabitleyiciden daha yüksek olduğunda, bu, her ikisi de onu 1 USDC seviyesine yaklaştırmak için çalışan fiyat enflasyonu ve artan satış baskısı ile sonuçlanır.

Tokenler Nasıl Tahsis Edilir?

1. ChocoDoge Nakit – USCD

Maksimum arzın sınırı yoktur ve Senyoraj Modeli kullanılarak oluşturulur.

Genesis Havuzları (İlk 2 hafta)

Ödül olarak, aşağıdaki havuzlar arasında toplam 100.100 USCD jetonu dağıtılacaktır:

USCD/WDOGE (x77): 77.000 USCD

DOGECHAIN (x7): 7.700 USCD

WWDOGE (x7): 7.700 USCD

USDC (x7): 7.700 USCD

İlk iki hafta boyunca talep edildiyse, USCD token ödüllerinin %35'ini talep etmek için kilitlenme süresi yoktur. Henüz talep edilmemiş ödüllerin %16,25'i her 10 günde bir (toplam 4 yayın) dağıtılacaktır.

WWDOGE, DC ve USDC için başlangıç saati 5 Eylül 2022'de 12:00 GMT'dir ve USCD/WWDOGE için 6 Eylül 2022'de 00:00 GMT'dedir.

Genesis havuzları aşamasından sonra, USCD'yi basmasına izin verilen tek kuruluş BANKA'dır.

Ayrıca, 10 Eylül'deki lansman sırasında, kullanıcılar USDC kazanmak için USCD'lerini stake edebilirler.

2. ChocoDoge Paylaşımı – CD

Mevcut maksimum miktar: 200.000 CD.

Aşağıdaki havuzların ödülleri şu şekilde dağıtılacaktır:

• USCD/USDC: İlk haftalar için 19.500 CD, toplam 104 hafta boyunca 104 hafta boyunca haftalık değerde %15'lik bir düşüş.

• CD/USDC: İlk haftalar için 10.500 CD, sonraki 104 hafta boyunca toplam 104 hafta boyunca haftada %15'lik bir düşüş. .

İlk üç hafta boyunca talep edildiyse, CD token teşviklerinin %35'ini talep etmek için herhangi bir kilitlenme süresi yoktur. Kalan ödüller her otuz günde bir yüzde 16,25 oranında (toplam 4 yayın) dağıtılacaktır.

Üç haftalık bir sürenin ardından, tüm CD token ödülleri kullanılabilir hale gelir.

Başlangıç Zamanı:

USCD/USDC: 00:00 GMT, 8 Eylül 2022.

CD/USDC: 9 Eylül 00:00 GMT, 2022

BANKA Her Dönemde Nasıl Çalışır?

CD HODLers, her dönemin sonunda USCD kazanmak için CD tokenlerini  burada stake edebilir ($USCD TWAP değerinin $1 USDC'den büyük olması şartıyla). Ne zaman bir genişleme olursa, yeni basılan USCD'ler ödül olarak kullanılmak üzere BANKA'ya ve proje için operasyonel fon olarak kullanılmak üzere Hedge Fund'a gönderilecek.

Bir dönemin süresi dört saattir. Herhangi bir işlem yaparsanız, CD çekimleriniz 12 dönem ve USDC ödül talepleriniz 6 dönem kilitlenecektir.

 BANKA, her yeni dönemin başlangıcında,

• tüm USCD tedariki.

• USCD için piyasadaki fiyat.

• Banka kasasında tutulan CD miktarı.

BANKA'nın bir sonraki hamlesi USCD piyasasının fiyatına göre belirlenecek:

$USCD > $1: USCD'nin toplam arzının bir kısmı oluşturulur ve USCD'nin fiyatı 1 $'ın üzerine çıktığında mevduatlarının yüzdesine bağlı olarak CD tokenlerini BANKA'ya katkıda bulunan kullanıcılara verilir.

$USCD =< $1: USCD'lerin yazdırılması askıya alındı. Erişim izni verilen bir USBD tokeninin satın alınması.

Çözüm

ChocoDoge, büyük TVL veya fahiş APR gibi kâr veya gereksiz ölçümler peşinde koşmamaya kendini adamıştır. Geliştirme aşaması boyunca amaç, yeterli yatırım getirisi ve güvenlik ile sürdürülebilir bir prosedür oluşturmaktır. Yol haritasının ilerleme kilometre taşlarına sıkı sıkıya bağlı kalırlar ve mallarımızı satmaya yardımcı olacak etkinlikler ve teşvik planları oluştururlar. Dogechain'de Seigniorage Stablecoin Algoritmasını kullanan ilk GameFi projesi olarak, piyasadaki çoğu GameFi projesinin en büyük zayıflığı olan enflasyon üzerindeki kontrolü kaybetmeyi önlemek için ekosistemimizdeki ekonomiyi sürekli izlemeye ve iyileştirmeye adanmıştır.

ChocoDoge hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://chocodoge.dog/ adresini ziyaret edin.

Twitter: https://twitter.com/ChocoDoge_

Telegram Kanalı: https://t.me/chocodogechannel

Telegram Sohbeti: https://t.me/ChocoDogeChat

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ