Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Rusya’nın ekonomik yaptırımları Bitcoin ve kripto paralar sayesinde deldiğini iddia etti.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Rusya’nın ekonomik yaptırımları Bitcoin ve kripto paralar sayesinde deldiğini iddia etti. Merkezi kripto para borsalarını ise suç ortağı ilan etti. Lagarde, Avrupa Merkez Bankası Başkanı görevinden önce IMF Başkanı ve Fransa Finans Bakanı görevlerini yürüttü. Şimdi Lagarde, ECB’nin başında.

Lagarde, Rusya’nın ekonomik yaptırımları Bitcoin ve kripto paralar ile deldiğini iddia ederken katı kripto para regülasyonlarını öneriyor.

Rusya, Ukrayna savaşı öncesi Bitcoin ve kripto paraları yasaklayan bir yasa tasarısı hazırlamıştı. Rusya’nın Bitcoin ve kripto paraları yasaklaması beklenirken Rusya, beklentilerin aksine Bitcoin’i legal ödeme aracı olarak tanıdı. Rusya’nın bu politik manevrası, bugünleri öngördüğü şeklinde okunabilir.

Kripto para piyasaları üzerinde Rusya karşıtı yaptırımlara uyulması konusunda baskı artıyor. Bu baskı karşısında Coinbase geçtiğimiz günlerde Rusya ile ilişkili 25,000’ün üzerinde adresi dondurdu. Anlaşılan yeni yaptırımlar da gelecek gibi. Ancak kripto para piyasalarına Rusya karşıtı alınacak önlemler ne kadar etkili olabileceği sorusunun cevabı ise muamma.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ