Çıkmazlar içinde bir dünyadayız artık.

Çıkmazlar İçindeki Dünya, Bitcoin ve Kripto Paralar

Çıkmazlar içinde bir dünyadayız artık. Problemlerle doluyuz. Çıkış noktaları arıyoruz. Teknoloji bizi bir noktaya sürüklüyor. Bitcoin ve kripto paralara sürüklediği gibi…

Özellikle pandemi süreci ile birlikte problemlere daha daha vakıf oldu insanlık. Vardı yine belki bu problemler ancak gün yüzüne çıkmamıştı. Görünmüyordu veya halının altına süpürülmüştü.


Çok şey öğrendi insanlık pandemi sürecinde. Zengin ve fakiri ayırt etmeden bir virüsün dünya yaşamını nasıl torumar ettiğine hepimiz şahit olduk. Eve kapanmalar , sosyal yaşamı sekteye uğratmalar, çalışma hayatının mekan değiştirmesi ve işsizliktir.

Elbette hazırlıksız yakalandı devletler bu sürece. Sunulan çözümler ise çıkmazlar içindeki dünyanın problemlerine yeni problemler kattı. Tüm dünyada yaşanan enflasyon bu problemlerden sadece biri.

Problemlerin bir anda çözülmesini beklemiyoruz elbet. Bitcoin ve kripto paralar bütün bu problemleri çözecek de demiyoruz. Böyle bir şeyi onların omuzlarına yüklemek belki de insafsızlık olur. Ancak umut dünyası işte. İnsan problemlerle karşılaşınca sarılacak veya yaslanacak bir dal arıyor. Kripto paralar da büyle bir dal.

İnsan zamana karşı yarışıyor. Elde tuttuğu paranın zaman içerisinde değer kaybetmesi elbette can sıkıyor. Ancak varlıklarını koruma isteği karşısında da adımlar atıyor. Atılan adımlardan sadece biri Bitcoin ve kripto paralar.

Çıkmazlar içinde bir yol arayışında olan insanlığın enflasyon problemiyle birlikte hayat mücadelesine Bitcoin ve kripto paralar nasıl katkı sağlayacak hep birlikte göreceğiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ