Çin Bitcoin Borsası, BTCC Çin’de Düzenleme Fırtınaları Dinene Kadar Ticareti Durduruyor!

Çin’in bitcoin kuruluşunun işlemlerini sonlandıracağı yönünde dolaşan haberlerin gerçek olduğu ortaya çıktı. 14 Eylül’de BTCC’den yapılan açıklamada, bütün işlemlerin 30 Eylül Cumartesi günü sonlandırılacağı açıklandı.

Söz konusu kuruluş, bölgede kapandığını açıklayan ilk büyük bitcoin ticareti yapan platformdur. Yapılan açıklama sonrası bitcoin fiyatları Perşembe sabahı itibariyle önemli ölçüde düşerek 3580 dolar seviyesini gördü.

Diğer Çin bitcoin borsalarından henüz bir açıklama yok..

Çin bitcoin ve blockchain’in Twitter üzre sorumlusu, Cnledger’in sözlerine göre, Okcoin ve Huobi borsaları düzenleyicilerden herhangi uyarı almamıştır. BTCC İCO-coin tokenlerini özel olarak İCO projelerinin fonlarının yükselmesi için kullanarak büyük destekte bulunmuştur, diye Cnledger Twitter’de açıklama yapmıştır. Şangay haber merkezi Yicai, ülkenin Belediye Mali Hizmet Bürosu’nun Çin'deki kripto para ticaret platformlarının hepsinin faaliyetini durdurması için işlemler yapacağını belirtmiştir. Bu, Çin kripto para borsalarının yıl başında da işlemlerle ilgili karşılaştıkları sorunlara benziyor. O zaman Çin bankasının resmi açıklamasından hemen sonra bitcoin eksi değerine geri dönmüştür. Sosyal medyadaki bitcoincilerin yorumlarına bakılırsa, İCO ile alakadar bitcoin değerinin düşmesinden hiç de memnun değiller ve en kısa zamanda Çin yetkilileri tarafından başlatılmış işlemlerinin sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlar.


Alıntı yapılan kaynak;
https://news.bitcoin.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ