Çin Bitcoin madenciliği için "yasadışı" ifadesini düzeltti

Çinli bir elektrik sağlayıcı, müşterilere "yasadışı" olan Bitcoin madencilerine verilen hizmetten vazgeçmesini söyleyen bir uyarı gönderdikten sonra karışıklığa neden oldu.

Yerel Caixin dahil olmak üzere birçok kaynağa göre, Sichuan Electric Power Company, Bitcoin madenciliğini Çin'de yasadışı olarak nitelendiren bir bildiri yayınladı ve uygulamanın derhal durması gerektiğini söyledi.

Daha sonra yerel haberler kaynağı cnLedger, CEO'nun yasallık konusunda "hata" yapan ifadeyi geri çektiğini doğruladı.

Salı günü Twitter'da yazdığı üzere, "Bu şirketin yöneticisi, bir hükümet idari birimi olmadığı için beyanda hata yapmış olduklarını açıkladı ve Bitcoin madenciliğinin yasadışı olup olmadığını belirleme hakkına sahip değiller" dedi.

Bu şirketin başkanı, bir hükümet idari birimi olmadığı için beyanda hata yaptıklarını açıkladı ve bitmiş madenciliğinin yasadışı olup olmadığını belirleme hakkına sahip değil. Https://t.co/GahxiKQDCd

Çin'deki madencilik potansiyelinin yasaklanması haberi birçok kişiyi şaşırttı. Ülkenin Bitcoin-fiat borsaları ve ICO'ları yasadışı ilan etmesine rağmen, madencilik sorunsuz devam etti.

Gerçekten de, Bitcoin'in düşünce liderleri, devlet destekli el sıkışmasının endüstride o kadar derine ineceğini ve asla kaybolmayacağını görüşlerini dile getirdi.

Bu hafta yapılan açıklamanın etkisi bu şekilde belirsizliğini koruyor. Yasadışı değilse, Çin'in madencilik alanının daha da yeniden şekillendirilmesi açıklığa kavuşturulmamaktadır.

Bu arada Bitmain CEO'su Jihan Wu'nun olaylar online olarak "sahte haberler" şeklinde reddedildiğinden Hong Kong Ethereum Klasik Zirvesi'ni atladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ