Son zamanlarda blockchain trenine sert atlayan ülke Çin, 2023'e kadar blockchain teknolojisine 2 milyar dolar harcayacak.

Çin Blockchain İçin 2023’e Kadar 2 Milyar Dolar Harcayacak

Son zamanlarda blockchain trenine sert atlayan ülke Çin, 2023'e kadar blockchain teknolojisine 2 milyar dolar harcayacak

Bir küresel pazar istihbarat firması olan International Data Corporation'ın (IDC) verdiği bir rapora göre, ülke, 2018'den 2023'e kadar "yıllık büyüme hızında" yüzde 65.7'lik bir artış görecek.

Ek olarak, rapor, bu yılki harcamaların çoğunun bankacılık ve ödeme teknolojilerine yönelik olduğunu, ancak perakende gibi diğer sektörlerin de bundan çok geride kalmadığını ifade ediyor. Buradaki fikir, diğer endüstrilerdeki bu ek harcamaların blok zinciri teknolojisine ilişkin yaygın bir inovasyon sağlayacağı yönünde.

Xi Jinping'in Açıklamaları Sonrası Haberler Peş Peşe Geliyor

Elbette, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in ülkesinin blok zinciri alanında zirvede olması gerektiğini söyledikten sonra bu gelişmelerin yaşanması bizim için çok da şaşırtıcı olmamalı.

Başkan bu konuşmayı yaptığından beri, ülke sigorta taleplerini kolaylaştırmak için blok zinciri teknolojisini kullandı. Hong Kong'un kripto-para birimi borsaların için yeni lisanslar getirdiğini hatırlarsak Çin’in hamlelerinin dünyayı Şangay liderliğindeki bir tür blok zinciri ittifakıyla tanıştırdığını ifade edebiliriz.

Dünyadaki Blockchain Gelişmeleri

Dünyanın başka yerlerinde de gelişmeler var. Tunus'un kendi merkez bankası dijital para birimini ihraç eden ilk ülke haline gelmesi gibi. Ayrıca Singapur, Sandbox Programına blok zincir projeleri ekliyor ve “blok zincir adası” Malta önümüzdeki aylarda gelişecek gibi görünüyor.

İlginçtir ki, Birleşik Devletler gibi pek çok diğer ülke uygun düzenleyici politikalar uygulamak için mücadele ederken, blok zinciri merkezli bir hükümet sisteminin nasıl işlediğini görmek için Çin’e bakıyor olabiliriz. Hepsi bu harcama, araştırma ve dağıtımın gelecekte nasıl sonuçlanacağına bağlı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ