Şangay makamları, ticari finansman işlemlerini iyileştirmek için bir blok ittifakı kurdu

Çin Blockchain

Şangay makamları, ticari finansman işlemlerini iyileştirmek için bir blok ittifakı kurdu

Özellikle Çin Cumnurbaşkanının Blockchain teknolojisinin benimsenmesi yolunda yaptığı açıklamaların ardından Çin’den gelebilecek olan blockchain haberlerinin ardı arkasının kesilmeyeceğini vurgulamamızda fayda var. Son bir haber ticari finansman işlemlerinin iyileştirilmesi için atılan bir hamleden geldi.

Habere göre Çin'in Şangay kentinde bulunan hükümet yetkilileri, Çin'in merkez bankası ve diğer bankalarla birlikte, ticari finansman işlemlerini iyileştirmek için bir blok zinciri ittifakı kurdular.

İttifakın Üyeleri

Global Times'ın Perşembe günü bildirdiği üzere, Şangay Belediye Ticaret Komisyonu, Şangay Gümrükleri, Çin Halk Bankası ve Haberleşme Bankası bu ittifakın üyeleri kurumunda

Yapılan açıklamada "bu hamlenin gümrük işlerinde ilk blok zinciri uygulama projesi olduğu belirtiliyor. Çin, çok taraflı ticareti destekliyor ve teknolojik inovasyonu arayarak iş ortamını sürekli geliştiriyor.” deniliyor.

Habere göre, Çin'deki bazı serbest ticaret bölgeleri, ticareti sayısallaştırmak, verimliliği artırmak ve işletme maliyetlerini daha fazla düşürmek için zaten blockchain teknolojisini kullanmakta.

Çin Cumhurbaşkanı'nın Blockchain Açıklaması

Blockchain'in benimsenmesi, özellikle ülkenin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in, ulusun gelişiminde lider konumunu alması gerektiğini söyleyerek teknolojiyi kamuoyu önünde destekledikten sonra Çin'de giderek artmakta.

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in 24 Ekim’de blockchain’i onayladığını belirten konuşmasından bir gün sonra yapılan konuşmanın etkisini kripto para piyasasında görmüştük. Bitcoin 7 bin 300 dolardan başlayarak bir anda 10 bin 600 dolarlık değerlere fırlamıştı. Sonra yeninden 9 bin dolarlık seviyelere gerileyen Bitcoin yazının yazıldığı esnada 9 bin 219 dolarlık değerden el değiştiriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ