Çin, Borsaları Kapatıldıktan Sonra OTC Bitcoin Pazarını İyileştiriyor

Yakın tarihli bir hükümet raporunda, Ekim ayının son iki haftasında üç uluslararası OTC ticaret platformunda yaklaşık 103 milyon dolar olan 680 milyon yuan işlem görüyor. İnternet Finansal Güvenlik Teknolojisi Ulusal Uzman Komitesi, geçtiğimiz hafta Çinli OTC bit coin pazarının durumu ile ilgili bir rapor yayınladı.

Komite, raporu üretmek için CNY'ye yerleşen "Ulusal İnternet Finansal Risk Analizi Teknolojisi Platformu" aracılığıyla, bilanço dışı işlemlerin son halini izledi. Raporda, "Banka havalesi, nakit para havalesi, üçüncü parti ödeme ve hediye kartları da dahil olmak üzere geniş bir ödeme yöntemleri yelpazesi" kullanıldığı belirtildi. Raporda, düzenleyici politikaların Eylül ayında tanıtıldığı zaman, yerli bitcoin OTC ticaret platformları yavaş yavaş piyasadan çıktı.

Sonrasında, CNY'deki işlem hacimleri, Localbitcoins, Paxful, Coincola ve Bitcoinworld gibi uluslararası bitcoin OTC borsalarında tırmandı. Büyük yurtiçi bitkisel ticaret platformları, Şubat başında bitkiyi yasakladığından, işlemin boyutu patladı "dedi.

"Son iki hafta içinde Localbitcoins, Paxful ve Coincola'nın üç platformunun BTC-CNY işlem verilerini analiz ederek" şu rapor bulundu: "Bitkinin giderek derinleşmesi ile OTC ticareti giderek daha aktif hale geldi. OTC muhalifleri hem anonimlik hem de işlem ödeme kanallarını kullanıyor ve dolandırıcılık ticareti riskleri olabilir "diyen komite," Ulusal İnternet Finansal Risk Analizi Teknolojisi Platformu'nun izlemeye devam edeceğini "de sözlerine ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ