Çin, yeni bir ulusal blockchain araştırma merkezinin açılmasının ardından 500.000 blockchain uzmanı yetiştirmek istiyor.

Pekin'de yakın zamanda açılan araştırma merkezi, Çin Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış durumda.

Ülkenin blockchain ve Web3 endüstrilerinin gelişimini ilerletmek için üniversiteler, teknoloji şirketleri ve diğer araştırma enstitüleri ile yakın işbirliği içinde çalışacak.

Blockchain'i Dijital Varlıklardan Ayırmak

Elbette, blockchain teknolojisinin muhtemelen en bilinen uygulaması dijital varlıklardır. Yine de Çin hükümeti, zorlu bir kripto para birimi politikası benimsedi ve 2021'de kripto ticaretini yasakladı.

Bu nedenle, ülkenin blockchain sektörünü desteklemek, teknolojiyi kripto para birimi kullanım durumlarından ayırmak anlamına gelir.

South China Morning Post'a göre merkez, yeni blockchain uzmanları yetiştirmenin yanı sıra ülke çapında bir blockchain ağı kurmayı da hedefliyor. Bu, Çin'deki mevcut blok zincirlerini birbirine bağlayacak ve çapraz zincir gelişimini destekleyecektir.

Çin blok zincirlerine örnek olarak Chang'An Zinciri olarak da bilinen ChainMaker dahildir.

ChainMaker, Beijing Academy of Blockchain and Edge Computing tarafından oluşturulan açık kaynaklı bir platformdur. Devlet destekli araştırma enstitüsü de yeni merkezde öncü bir rol üstleniyor.

Chang'An Zincirinin potansiyelini gerçekleştirmek isteyen kuruluşlar arasında, onu zincir üzerinde karbon yaşam döngüsü verilerini kaydetmek için kullanmayı uman State Grid de var.

Alım-Satım Şenliğine katılmak için ByBit Hesabınızı Bu linkten açabilirsiniz.  Bu bağlantı ile kaydolduğunuzda ve işlem yaptığınızda 100 $'a kadar Bonus kazanın!

Bu arada, Çinli sağlık çalışanları Xiaotong Tıp Zinciri üzerinde işbirliği yapıyor. ChainMaker kullanılarak oluşturulan Xiaotong Medical Chain, güvenilir veri bağlantıları oluşturmak için tasarlanmıştır.

Platformu kullanarak tıbbi kurumlar, hükümet yetkilileri ve sigortacılar doğrulanabilir ve kriptografik olarak güvenli bir kanal aracılığıyla bilgi paylaşabilecekler.

Çinli Dijital Varlık Firmaları Hong Kong'a Sığınıyor

Çin hükümeti blockchain teknolojisinin alternatif kullanım durumlarını vurgularken, Çin'in dijital varlık firmaları ülkenin kripto yasağını aşmanın yollarını bulmak zorunda kaldı.

Ayrıca, Çin nüfusu arasında kripto para birimlerine olan talep güçlü olmaya devam ediyor. Ve kripto ticareti üzerindeki genel yasağın uygulanması zor oldu.

Bazı şirketler için etkili olduğu kanıtlanmış bir strateji, operasyonlarını anakara Çin'den Hong Kong'a taşımak.

Pekin'in aldığı duruşun aksine, Hong Kong kripto para işletmeleri için misafirperver bir ortam geliştirdi. Ve dünyanın en büyük kripto şirketlerinden bazılarının artık orada ofisleri var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ