Bu yazımızda sizlere Çin Coini Immutable X (IMX) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece IMX Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Çin Coini Immutable X (IMX) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla IMX Token

Bu yazımızda sizlere Çin Coini Immutable X (IMX) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece IMX Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Çin Coini Immutable X (IMX) Nedir?

Immutable X, Ethereum'da değiştirilemeyen tokenler (NFT'ler) için, Ethereum ana ağı ile paylaşılan güvenlikle anında ticaret, büyük ölçeklenebilirlik ve basım ve ticaret için sıfır gaz ücreti ile bir L2 ölçeklendirme çözümüdür. Immutable X, StarkWare'in STARK prover ve rollup teknolojisi ile geliştirilmiştir.

IMX, projenin yerel token'ıdır. IMX için mevcut kullanım durumları şunları içerir:

Protokol ücretleri ödemesi: Immutable X'in protokol ücretinin %20'si IMX tokenları ile ödenmelidir. Bu ücret doğrudan IMX olarak ödenebilir veya Immutable X, açık piyasada IMX için gerçek satın alma para birimini (örneğin ETH) otomatik olarak takas edecektir.

Staking: Ücret yakalama mekanizmasının bir parçası olarak alınan IMX tokenleri, stake ödülleri havuzuna gönderilecek ve nitelikli stake sahiplerine orantılı olarak ödüllendirilecektir.

Yönetişim: Token sahipleri, merkezi olmayan yönetişim aracılığıyla token ile ilgili teklifler üzerinde oy kullanabilecektir. Teklifler, token rezervlerinin nasıl tahsis edileceği, geliştirici hibelerinin oylanması, günlük ödüllerin etkinleştirilmesi ve token arzındaki değişiklikler gibi konuları içerecektir.

Proje, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşmaktadır:

ZK-Rollup L2 Ölçeklendirme: Çok sayıda işlem bir araya getirilerek bir "geçerlilik kanıtı" oluşturulur. Bu kanıt daha sonra Ethereum üzerinde doğrulanır. Immutable X'in toplanması, saniyede 9.000'den fazla NFT transferine, alım satımına ve darphaneye izin vererek ana akım NFT projelerinin gerektirdiği ölçeği karşılar ve aşar.

API Soyutlama Katmanı: Immutable X'te, para basmadan alım satıma ve aktarıma kadar her etkileşim REST API çağrılarına soyutlanmıştır. Akıllı sözleşmelerle doğrudan etkileşime girmeye gerek kalmadan, yerleşik oyun ve içerik şirketleri gibi alana yeni girenler daha iyi projeleri daha hızlı başlatabilir.

Varsayılan Pazar Yeri: Immutable X Marketplace, protokol üzerinde NFT ticareti için varsayılan bir yuva sağlamak üzere mevcuttur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ