Çin devlet medyası CCTV bugün Binance'in daha önce ülkede hizmet sunmadığını söylemesine rağmen, yerel kullanıcıların hala kripto para ticareti yapmalarına izin verdiğini bildirdi.

Çin Devlet Medyası CCTV: Binance Hala Kullanıcıların Ülkede Kripto Ticareti Yapmasına İzin Veriyor

Çin devlet medyası CCTV bugün Binance'in daha önce ülkede hizmet sunmadığını söylemesine rağmen, yerel kullanıcıların hala kripto para ticareti yapmalarına izin verdiğini bildirdi.

Rapora göre Pekin'deki bir CCTV muhabiri Binance’in Çin platformunda bir hesap (binancezh.com) oluşturabilir ve kripto para ticareti yapabilir. Web sitesinde “bireysel” olarak kaydoldular, gerekli doğrulama belgelerini yüklediler ve hatta Binance'in mobil uygulamasında yüz doğrulamasını tamamladılar.

Özellikle, muhabir Binance'ın P2P platformu aracılığıyla bir karşı tarafla etkileşim kurarak biraz bitcoin satın aldı. Rapora göre fiat'ı üçüncü taraf bir ödeme aracıyla karşı tarafa transfer ettiler ve Binance'den işlemin tamamlandığını belirten bir bildirim aldılar.

CCTV'nin soruşturmasına yanıt olarak Binance, uygulamasının şimdi Çin'de indirilemeyeceğini ve web sitesine erişilemeyeceğini söyledi. Binancezh.com web sitesi ile ilgili olarak, Binance habere bir test sitesi olduğunu ve “kullanıcılarının çoğu Mısır'dan geldiğini” söyledi.

Çinli düzenleyiciler Eylül 2017'de merkezi kripto borsalarını yasakladılar. Bununla birlikte, Çinli vatandaşlar hala eşler arası (P2P) platformlar veya tezgah üstü (OTC) ticaret masaları aracılığıyla kripto satın alabilirler. Geçtiğimiz Ekim ayında Binance, Çin'de P2P platformunu başlattı ve kullanıcıların Alipay ve WeChat aracılığıyla kripto satın almalarını sağladı. Alipay daha sonra kripto işlemlerini desteklemediğini söyledi. Çinli düzenleyiciler henüz P2P ve OTC kripto ticareti faaliyetlerini aydınlatmıyor.

OTC yolunun son zamanlarda Çin polisinin merceğinin altına girdiğini de belirtmek gerekir. Polisin, OTC tüccarlarının ve müşterilerinin banka hesaplarını kara para aklama endişeleri yüzünden dondurduğu bildiriliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ