Çin, kripto para madenciliğini durdurmak için devlete ait kendi işletmelerine baskı yapıyor .

Çin, kripto para madenciliğini durdurmak için devlete ait kendi işletmelerine baskı yapıyor .Hükümet, devam eden firmalara daha yüksek enerji harcamaları da dahil olmak üzere sert cezalar vermeyi düşünüyor. Raporlara göre, Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu (NDRC) sözcüsü Meng Wei, düzenlediği basın toplantısında, Çin'in en iyi ekonomik planlayıcısı olarak NDRC'nin endüstriyel ölçekli Bitcoin madenciliğini ve devlet işletmelerinin sürece katılımını düzenlemeyi planladığını söyledi.

NDRC, Madencilik KİT'lerini Araştırmak ve Temizlemek İçin İller ve Belediyeler Üzerindeki Baskıyı Artırdı

Çin hükümeti bu yıl Bitcoin madencilerine karşı sert bir tavır aldı ve karbon nötr hedeflerini gerçekleştirmeye çalışırken enerji israfından ölümcül kömür madenciliği kazalarına kadar her şey için onları suçladı. Yerel basında çıkan haberlere göre, madencilik politikalarının belirlenmesinden sorumlu olan NDRC'nin geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili özel bir oturum düzenlediği bildirildi. Ayrıca, madencilik KİT'lerini araştırmak ve temizlemek için iller ve belediyeler üzerindeki baskıyı artırdı. Madencilere yönelik artan baskının, ülkenin kış sezonu için güç kaynaklarına ilişkin endişelerden kaynaklandığı bildiriliyor.

Kripto Madencileri Daha Kripto Dostu Ükelere Göç Ediyor

Daha önce Çin, Merkez Disiplin Denetimi Komisyonu'nun Pazartesi günkü açıklamasına göre, eski bir Jiangxi Hükümet yetkilisini kripto para madenciliği keşfettikten sonra ulusal standartları ihlal ettiği için görevden aldı. İlk bulgulara göre Xiao Yi, kripto madenciliği faaliyetlerinde bulunan işletmeleri hükümet kurallarına aykırı olarak teşvik etme ve destekleme yetkisini kötüye kullanmak ve rüşvet almakla suçlandı. Çin hükümetinin kripto üzerindeki en son baskısı, Bitcoin ve kripto madencileri ve borsaları da dahil olmak üzere gelişen kripto para birimi endüstrisini ortak şirketlere taşınmaya zorladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ