Fujian Eyaleti, uygun yetkilendirme olmadan hiçbir NFT ticaretinin yapılmayacağını beyan ediyor. Gazete, yetkisiz NFT ticaret mekanlarının kara listeye alınacağını veya askıya alınacağını vurguladı.

Çin Eyaleti Fujian, NFT Ticaretine İlişkin Yeni Politika Yayınladı

“Fujian Eyaleti Çalışma Grubundan NFT İhlallerini Önleme Konusunda Çeşitli Ticaret Mekanlarını Temizlemek ve Düzeltmek için” bir “Hatırlatma Mektubu” çevrimiçi olarak kapsamlı bir şekilde dağıtıldı. Rapor, Fujian Eyaleti ticaret platformlarındaki NFT ile ilgili işlemler hakkında, özellikle "yetkisiz NFT işlemi yapılamaz" ve kurallara aykırı olarak NFT operasyonlarına gizli katılım yapılmaması gibi dört uyarıdan bahsediyor.

Fujian İl-Yerel Mali Denetim ve İdaresi, 10 Haziran'da belgenin meşruiyetini kabul etti. Gazete, Fujian ticaret merkezlerinin NFT ile ilgili faaliyet yürütemeyeceğini söylüyor. Birçok NFT platformu, makalenin ticaret yerleri tanımına uymuyor.

Belgeleri doğrulayan kişi, '7+4' yerel mali denetimi izlediklerini de sözlerine ekledi.

Belge, son zamanlarda birkaç NFT öğesinin ortaya çıktığını kaydetti. Grup, NFT'lerin dolandırıcılık, spekülasyon ve kara para aklama gibi suç faaliyetleriyle kolayca bağlantılı olduğunu, kademeli tehlikeler oluşturduğunu iddia ediyor ve bu nedenle, bundan sonra Fujian ticaret merkezlerinin NFT işlemleri için yetki alması gerektiğini ekledi.

Mektuba göre, suçlular ortak sponsorlar, stratejik ortaklar, teknik destek tarafları vb. adına NFT ihracına ve ticarete katıldıkları için yasa dışı işlemlerde bulunmak için ticaret yerlerinin uyumluluk kimlik bilgilerini kullanabilirler. Ticaret yeri resmi olarak bilinmiyorsa , kara listeye alınır, düzeltilmesi için askıya alınır veya her ikisi birden olur.

Yatırımcıların korunmasıyla ilgili olarak grup, tüm ticaret yerlerinin müşterilere uygun ticaret anlayışları oluşturmalarını, spekülasyonlara karşı çıkmalarını ve alım satım ürün fiyatlarının şişirilmesini ve değer yasasından sapmasını önlemesini tavsiye etmesi gerektiğini söyledi. Kanuna aykırı fiiller tespit edilirse, derhal rapor etmelidirler. Ayrıca belge, Fujian Eyaletindeki tüm ticaret platformlarına NFT ihraç ve ticaret faaliyetinde bulunmama talimatı veriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ