Blok zinciri geliştirmenin kilit alanlarından bazıları imalat, enerji, hükümet veri paylaşımı ve hizmetleri, kanun yaptırımı, vergilendirme, ceza davaları, teftiş ve sınır ötesi finansı içerir.

Blok zinciri geliştirmenin kilit alanlarından bazıları imalat, enerji, hükümet veri paylaşımı ve hizmetleri, kanun yaptırımı, vergilendirme, ceza davaları, teftiş ve sınır ötesi finansı içerir.

Çin Siber Uzay İdaresi (CAC), 15 bölge ve 164 kuruluş arasında blok zinciri geliştirme ve inovasyonunu hızlandırmak için şirket içi bir çabanın başladığını duyurdu. Girişim, blok zinciri teknolojisinin Çin'deki işletmeler ve devlet kuruluşları arasında geniş çaplı uygulanmasını hedefliyor.

CAC, diğer devlet kurumlarıyla birlikte, düzenleyici makamları “bölgedeki blok zincir teknolojisi altyapısının yoğun ve dengeli düzenini teşvik etmeye, büyük ölçekli bir üretim düzeyinde zincirler arası veri alışverişi destek kapasitesi oluşturmaya ve oluşumunu teşvik etmeye” yönlendirdi. çok partili işbirlikçi bir blockchain endüstrisi ekolojisi.”

Bildirim ayrıca, doğrudan blok zinciri pilotlarına dahil olacak yerel ve departman önerileriyle önceden belirlenen şehirlerin, şirketlerin ve diğer kuruluşların bir listesini de içeriyordu.

Blockchain Pilot Projeleri İçin CAC Listesinin Bir Parçası

Blok zinciri geliştirmenin kilit alanları arasında üretim, enerji, hükümet veri paylaşımı ve hizmetleri, kanun yaptırımı, vergilendirme, ceza davaları, teftiş, telif hakkı, sivil işler, insan toplumu, eğitim, sağlık, ticaret finansmanı, risk kontrol yönetimi, hisse senedi piyasası ve çapraz -sınır finansmanı.

Genelge ayrıca düzenleyici departmanların pilot projelerin ilerlemesini ve tanıtımını koordine etmesi ve veri paylaşımını teşvik etmede, iş süreçlerini optimize etmede, işletme maliyetlerini azaltmada, işbirliği verimliliğini artırmada ve güvenilir bir iş birliği oluşturmada blok zincirinin rolüne tam anlamıyla sahip olma ihtiyacını vurgulamaktadır.”

 Çin, Yeni Blok Zinciri Altyapısı Aracılığıyla NFT'leri Kriptodan Ayırmayı Hedefliyor

Kripto paranın benimsenmesine karşı güçlü bir duruşa rağmen, Çin hükümeti blok zinciri ve değiştirilemez tokenler (NFT) dahil olmak üzere ilgili ekosistemlere ilgi göstermeye devam ediyor.

Son zamanlarda, Çin'de devlet destekli bir blok zinciri projesi olan Blok Zinciri Tabanlı Hizmet Ağı'nın (BSN), işletmeleri ve bireyleri NFT odaklı platformlar ve uygulamalar oluşturma konusunda destekleyecek bir altyapı üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Cointelegraph'ın bildirdiği gibi proje, fiat para birimi aracılığıyla kripto dışı NFT ticareti yapabilen platformların dağıtımını desteklemeyi amaçlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ