Çin Halk Bankası eski başkan yardımcısı Wu Xiaoling, önde gelen kripto para birimi bitcoin'i övdü ve ticari bir başarı olarak nitelendirdi.

Çin Halk Bankası

Çin Halk Bankası eski başkan yardımcısı Wu Xiaoling, önde gelen kripto para birimi bitcoin'i övdü ve ticari bir başarı olarak nitelendirdi.

Çin Halk Bankası eski başkan yardımcısı Wu Xiaoling, 5 Haziran'da Bitcoin için “ticari başarı” ifadesini kullandı.

Yerel Çin yayını Sina’ya göre, Wu “Konuşmak Dijital Para Birimleri Hakkında En İyi Kadrolar ” isimli kitabının önsözünde kripto şu ana kadar en başarılı blok zincir uygulamasıdır. Çin Halk Bankası eski başkan yardımcısı, Blockchain ile ilgili başka hiçbir projenin Bitcoin ağının ticari başarısına ulaşmadığını iddia etti.

“Bitcoin, blockchain teknolojisinin en iyi ticari uygulamasıdır.”

Önde gelen kripto para birimini överken, eski PBoC yöneticisi de bitcoin ağının bazı zayıflıklarına dikkat çekti. Bitcoin'in blockchain teknolojisinin en başarılı ticari uygulaması olduğunu söyledi.

Yetkili, Bitcoin'in özel bir para birimi olarak pazar tabanına sahip olduğunu, ancak özel para birimi alanı ile sınırlı olduğunu da sözlerine ekledi.

Ayrıca, egemen bir devletin varlığıyla, bitcoin'in devlet tarafından verilen fiat para biriminin yerini almasının mümkün olmadığını da kaydetti.

 Özel bir para birimi olarak bile, bitcoin'in ölümcül zayıflıkları olduğunu seçti çünkü para biriminin kendisinin belirli bir istikrarlı değere sahip olması gerekiyor, ancak bitcoin'in değeri büyük ölçüde dalgalanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ