Hainan eyaletinde, blockchain teknolojisi ile sınır ötesi ödemeleri güçlendirmeyi amaçlayan bir pilot program devam ediyor.

Çin’in Blockchain İle Aşk İlişkisi Yeni Finansal Pilot Uygulamayla Devam Ediyor

Hainan eyaletinde, blockchain teknolojisi ile sınır ötesi ödemeleri güçlendirmeyi amaçlayan bir pilot program devam ediyor.

Bir başka Çin eyaleti olan Hainan, sınır ötesi finansal hizmetler platformunun duyurulmasıyla blockchain ekosistemine katılıyor. Platformun pilot haberleri Cuma günü açıklandı.

Yerel Hainan Daily gazetesine göre, merkezi hükümet girişimi onayladı ve bankaların ürünlerini yurt dışına ihraç etmek isteyen şirketlere kredi sağlamasına izin verdi.

Söz konusu tedbir, düzenli kanallar aracılığıyla kredi başvurularının sayısını azaltmanın yanı sıra gümrük prosedürleri bürokrasisini azaltmaya çalışmaktadır.

Pilot program, blockchain destekli platform aracılığıyla iş yapmak için iki banka seçeceği. Yerel medya, ilk dışa aktarma hesabının sistem üzerinden başarılı bir şekilde alınıp satıldığını bildirdi.

Borsa Bürosu'nun Hainan şubesinin rehberliğinde, Çin Bankası'nın yerel ofisi, Hainan'daki bir şirketten başarıyla para göndermek için blockchain platformuna güveniyordu.

Sina, platformun bir dizi önemli avantajı olduğunu bildiriyor. Bunlardan biri, gümrük beyan formları için kimlik doğrulama işlevleri aracılığıyla kurcalamaya karşı korumalı blockchain verilerinin kullanılmasını içeriyor. Bu işlemi kolaylaştırır, verimliliği artırır ve işlem süresini önemli ölçüde azaltır.

Yetkililer pilot programın sonuçlarını değerlendirdikten sonra, Hainan Eyalet Şubesi sınır ötesi ödeme hizmetlerinde blockchain kullanımını güçlendirmeye çalışacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ