Huobi'nin kendi içinde bir Komünist Parti ilişkileri ofisi varken, rakip Binance'ın acaba durumu nasıl?

Çin’in Devlet Medyası Huobi

Huobi'nin kendi içinde bir Komünist Parti ilişkileri ofisi varken, rakip Binance'ın acaba durumu nasıl?

Binance ve Huobi - dünyanın en büyük kripto borsalarından ikisi - Çin'deki yetkililer tarafından oldukça farklı resepsiyonlarla karşılaşıyor.

Binance, bu hafta Çin’in devlet medyası tarafından eleştirilerin hedefi haline gelirken, aynı gün rakip Huobi, Çin medyasınında kral gibi karşılandı.

Çin hükümeti için Pekin merkezli resmi bir sözcü gibi olan Çin Ulusal Radyo (CNR) haberleri, son zamanlarda 2017'den beri Çin'de yasadışı olan ilk kripto para teklifleri ve kripto ticareti hakkında bir hikaye yayınladı - kullanıcıları sermayelerini kaybetme potansiyel riskleri konusunda uyardı. Hikaye, kaç ICO projesinin yatırımcılarını gerçekleştiremediğini veya yatırımcılarına geri dönüş sağlayamadığını belirterek ICO pazarının tehlikelerini vurguladı.

CNR makalesi ayrıca Binance'ın güvenlik ihlallerini bildiren ve Binance kullanıcılarının gevşek güvenlik uygulamaları nedeniyle borsada para kaybettiğini belirterek Binance’i hedefe koydu.

CNR ayrıca, bazı kripto borsalarının Çin düzenlemelerinden kaçınmak için Çin'den denizaşırı yargı bölgelerine geçtiğini, ancak Çin anakarasındaki kullanıcıları hedeflemeye devam ettiği konusunda uyardı. Tüketiciler operatörün kimliğini belirleyemezlerse mülk kayıplarının giderilmesinin zor olacağı konusunda uyardı.

 Çin'in “bitcoin milyarderi” Li Xiaolai, Weibo'daki makaleyi, Binance'in kurucusu ve CEO'su olarak popüler bir şekilde “CZ” olarak adlandırılan bir yorumla birlikte yayınladı: “risk uyarısı: Zhao Changpeng'in ne yaptığını görün… Binance kullanıcıları için kötü hissedin! ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ