Bloomberg, ölümcül Corona virüsün yayılmasını önleme yönünde bir hareketle Çin'in eski banknotlarını sterilize etmeye karar verdiğini bildirdi.

Çin’in Kağıt Paraları Karantinaya Alması Bitcoin

Bloomberg, ölümcül Corona virüsün yayılmasını önleme yönünde bir hareketle Çin'in eski banknotlarını sterilize etmeye karar verdiğini bildirdi.

Birçok kripto taraftarına göre, Çin parasını karantina altına almak, dünyanın merkezi olmayan ve izinsiz bir kripto para birimi olan Bitcoin'e (BTC) ihtiyaç duymasının birçok nedeninden biri.

Bitcoin Bunu Düzeltir

'Keizer Raporu'nun sahibi ve erken Bitcoin (BTC) benimseyicisi Max Keizer ile birlikte televizyon sunucusu Stacy Herbert, haberlere yorum yaparken Bitcoin'in "karantinaya alınmadığını" tweetledi.

İşletmelerin banknotları reddetmesine izin verilmemesine rağmen, Çin sürekli olarak nakitsiz bir topluma dönüşüyor. Genç kuşaklar Alipay ve WeChat Pay ikilisi tarafından kontrol edilen mobil ödemeleri tercih ediyor.

DAPS Coin kurucu ortağı Adel de Meyer, dijitalleşme çağındaki aracıdan kurtulmanın gerekli olduğunu tweetledi. BTC dışında Monero (XMR) ve Zcash (ZEC) gibi mahremiyet koinleri de bulunuyor.

Çin Kendi Kripto Parasını Piyasaya Sürecek

Küresel ödeme pazarının yüzde 90'ından sorumlu olmasına rağmen, Çin Eylül 2017'de Bitcoin ve diğer dijital varlıkları yasaklamaktan çekinmedi.

Çin Halk Bankası şimdi kontrol edebileceği kendi kripto para birimini başlatmak için aktif olarak çalışıyor. PBoC, Shenzhen ve Suzhou'da test etmeye başlamak için ticari bankalar ve telekom operatörleri ile işbirliği yaptı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ