Çin hükümeti kripto para madenciliğini engellemeye devam ederken, Bitcoin BTC'in fiyatı bugün 30.000 doların altına düştü.

Çin Kripto Madenciliği Üzerindeki Baskısını Sürdürürken Bitcoin BTC

Çin hükümeti kripto para madenciliğini engellemeye devam ederken, Bitcoin BTC'in fiyatı bugün 30.000 doların altına düştü.

Çin, Kripto Madenciliği Üzerindeki Baskısını Sürdürüyor

Komünist Parti destekli Global Times gazetesinin bir raporuna göre, güneybatı Çin eyaletindeki yetkililerin kripto para madenciliğini durdurma emri vermesinin ardından Sichuan'daki 26 kadar Bitcoin madenciliği çiftliği Pazar günü kapatıldı. Gazete, Çin'in Bitcoin BTC madencilik kapasitesinin %90'ından fazlasının kapatılacağı tahmin ediliyor. Sichuan, Çin'in İç Moğolistan ve Yunnan bölgelerindeki benzer gelişmeleri takip ediyor ve Pekin'den, devasa enerji tüketimi konusundaki endişeler nedeniyle kripto para madenciliğini durdurma çağrısında bulunuyor.

Blockchain.com'dan alınan verilere göre, kripto madenciliği çiftliklerinin kapatılması, Blockchain.com'dan alınan verilere göre, geçen ay keskin bir şekilde düşen Bitcoin hash oranında veya işlem gücünde  önemli bir düşüşe yol açtı.

Bitcoin BTC  Madencileri Temiz Enerjiye Doğru İlerliyor

Çin, son zamanlarda küresel Bitcoin BTC madenciliğinin tahmini %65'inin Çin'de yapılması nedeniyle kripto para topluluğu için bir endişe kaynağı olan Bitcoin madenciliğini çökertiyor. Çin, ürettiği karbon emisyonlarını sınırlamak için bitcoin madenciliğini durdurmak için önlemler alıyor. Bitcoin madenciliği  için büyük enerji kullanan özel makineler kullanır. İyi haber şu ki, giderek daha fazla Bitcoin madencisi, Bitcoin madenciliği yapmak için temiz enerjiye yöneliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ