Çin'deki finans komitesi, ülke içinde Bitcoin BTC madenciliğine baskı yapacağını ve ardından BTC fiyatında serbest düşüş olacağını açıkladı.

Çin, Kripto Madenciliğine Yönelik Bir Baskı Uyguladığından Bitcoin  BTC Çöküyor

Çin'deki finans komitesi, ülke içinde Bitcoin BTC madenciliğine baskı yapacağını ve ardından BTC fiyatında serbest düşüş olacağını açıkladı.

Bitcoin, bir haftadan kısa bir süre içinde Çin'den gelen ikinci düşüş haberiyle vuruldu. Bu kez, Çin'in finans komitesi, kripto madenciliğini "finansal riskleri kararlı bir şekilde önleme ve kontrol etme" girişimiyle izlemek için kilit bir sektör olarak ekledi. Haberleri Bitcoin BTC  fiyatında serbest düşüş izledi. Toplantı, Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Konseyi'nin Başbakan Yardımcısı Liu He tarafından yönetildi.

Danıştay, İlk Kez Açıkça Bitcoin BTC  Madenciliğinden Bahsetti

Çinli yetkililer tarafından hazırlanan rapor, küçük ve orta ölçekli finansal kurumların reformu, yasadışı menkul kıymet faaliyetlerinin etkilerini köreltme ve "ithal edilen enflasyona etkili bir şekilde yanıt verme" dahil olmak üzere kripto madenciliğinin ötesinde diğer faaliyetlerin bir listesini içeriyor. İlginç bir şekilde, bu, Danıştay'ın Bitcoin madenciliği konusunda ilk kez açıkça konuşması. Raporun geniş yapısına rağmen Bitcoin% 12 düştü. O zamandan beri kripto para biriminin fiyatı, son 24 saatte% 8'in üzerinde bir kayıpla yaklaşık 36.000 $ 'a yükseldi.

Bitcoin BTC  Bu Hafta Kısaca 30.000 Dolara Düştü

 Bu haftanın başlarında, benzer bir haber, önde gelen kripto para birimini 30.000 $ 'a düşürdü. O zamanlar, üç ödeme ve finans kuruluşundan oluşan bir grup, merkez bankasının 2017'deki ilk yasağını yineledi. Üç dernek, Çin Ulusal İnternet Finans Derneği, Çin Bankacılık Derneği ve Çin Ödeme ve Takas Derneği idi. Finans firmalarının kripto para bazlı firmalarla ilişki kurmasına izin verilmediğini açıkladılar. Bununla birlikte, Bitcoin madenciliğine yönelik son baskının, hidroelektrik enerji kullanmayan operasyonlarla sınırlı olacağı bildiriliyor

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ