16. kripto derecelendirmesinde Çin, Bitcoin'i ezerken bir kez daha EOS'a tacı veriyor.

16. kripto derecelendirmesinde Çin, Bitcoin'i ezerken bir kez daha EOS'a tacı veriyor.EOS, bu yıl Çin CCID Araştırma Enstitüsü tarafından 151.8 puanla yayınlanan ilk kripto sıralamasında yine en üst sırada yer almayı başardı. Bu arada, Tron (TRX) Ethereum'un (ETH) üstünde kalıyor - rakip iki kripto para birimi sırasıyla 141 ve 135.8 puan elde etti.

Birkaç Sürpriz

Çin'in yeni kripto derecelendirmesiyle ilgili tek şaşırtıcı sürpriz, blockchain tabanlı sosyal medya platformu Steemit'in yerel tokenı olan STEEM'dir ve beşinci sırada yer almaktadır. Bu, Steemit'in bu ayın başlarında Tron blok zincirine taşınmasından sonra geldi.

Tron Ekim ayında Ethereum'u geride bıraktı. Bununla birlikte, uygulanabilirlik söz konusu olduğunda, Ethereum hala hafif bir üstünlüğe sahip.

Son sıralarda, Bitcoin (BTC) ilk 10'dan ayrıldı ve 11. oldu. Yine de, 37 token içeren listeye zorlukla ulaşan fork Bitcoin Cash'i (BCH) büyük ölçüde aştı.

Bitcoin Neden Bu Kadar Düşük?

Bu sıralamalar, onları yayınlayan kurumun Çin hükümeti tarafından desteklenmesi nedeniyle büyük önem taşımaktadır. Ancak, metodolojileri kripto topluluğunda sıklıkla sorgulanmaktadır.

ABD merkezli Weiss Crypto Ratings, projenin yüksek düzeyde merkezileştirilmesi nedeniyle EOS'un en üst düzeyde kalabileceğini öne sürdü. Bu arada, merkezi olmayan ve izinsiz bir kripto para birimi olan Bitcoin, tarihteki en kalıcı komünist devlet tarafından neredeyse hiç kullanılamayacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ