Blockchain pilot platformunda yer alan şirketler yeni sistemleri övüyor ve ilk işlemlerle başarı iddiasında bulunuyor.

Çin Merkezli Blockchain Tabanlı Pilot Platform İlk Sınır Ötesi İşlemlerini Tamamlıyor

Blockchain pilot platformunda yer alan şirketler yeni sistemleri övüyor ve ilk işlemlerle başarı iddiasında bulunuyor.

Son zamanlarda, Çin'in Qingdao şehrinde bir blockchain destekli sınır ötesi platform pilotu uygulandı. Dahil olan şirketler şimdi ilk işlemlerini Kuzey Amerika ve Güney Asya'daki ortaklarla gerçekleştirdi.

22 Nisan'da yerel gazete Sina tarafından bildirildiği üzere şirketler pilot programı övüyorlar ve kent bankalarının hizmeti geliştirmeye devam edeceğini iddia ediyorlar.

Yaklaşık 37 Qingdao şirketi, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Hindistan ve diğer bazı ülkelerde bulunan blockchain platformu aracılığıyla yabancı işletmelerle iş yaptı.

Sina, pilot platformun kurumsal kredi bilgilerini doğrulamayı, ihracat ve finans kredilerini doğrulamayı ve elektronik vergi dosyalama formlarını yönetmeyi başardığını bildirdi. Toplamda, işlem 10 dakikadan daha az bir sürede milyonlarca dolardı.

Bu süre, bu tür ticaret işlemlerinin yaklaşık 12 saat sürdüğü dikkate alındığında önemlidir. Şirketler de süreci tamamlamak için gümrük dairelerine gitmek zorunda kaldı.

Pilot programda yer alan Qingdao merkezli bir araç freni üreticisi şirketi olan Borec Brake System Co., Ltd.'in mali personeli şunları söyledi:

“Ticaret finansmanı kredilerinin bu kadar hızlı olmasını ve operasyonun bu kadar kolay olmasını beklemiyorduk. Sınır ötesi finansal blockchain hizmet platformu sayesinde şirketimizin acil ihtiyaçları çözüldü. ”

Şehir yetkilileri, Sina'yı ağı diğer bankalara genişletmenin yanı sıra ticaret pilot programını güçlendirmeye devam edeceklerini söyledi. Yine de, şimdilik, platformdaki mevcut uygulamaların sayısını artırmaya odaklanacaklar.

Qingdao’nın Devlet Döviz İdaresi şubesinin bir temsilcisi, sistemle yabancı işletmelerle müzakerelerde daha fazla uygulama olasılığını araştırmaya devam edeceklerini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ