Çin sosyal medya uygulaması WeChat'ın operatörü Tencent, blockchain teknolojisi araştırma projelerinin daha da ilerlemesi için dijital bir para birimi araştırma grubu oluşturmayı planlıyor.

Çin Merkezli İnternet Devi Tencent Dijital Para Araştırma Grubu Oluşturmayı Planlıyor

23 Aralık'ta, Çin medya kuruluşu iFeng, Çinli internet devinin çalışanlarına, şirketin şu anda araştırma grubunun yeni başkanını aradığını söyleyen bir açıklama yayınladığını bildirdi.

Henüz kurulamayan dijital para araştırma grubunun, Blockchain teknolojisini kullanarak Tencent'in dijital ödeme endüstrisindeki ilerlemesine odaklanacağı bildiriliyor.

Blockchain Elmasları WeChat'te Satılık

Kısa süre önce, Tencent, WeChat’in bir milyar aktif kullanıcısına yönelik yeni bir elmas odaklı perakende odaklı mini programı başlatmak için dünyanın en büyük elmas madenciliği şirketi Rusya'nın Alrosa ve blockchain platformu Everledger ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Üç şirket arasındaki işbirliği, elmas tedarik zincirinde şeffaflığı ve tüketici güvenini artırmayı ve sosyal medya kullanıcılarının kökenlerini, özelliklerini ve sahiplik geçmişini tam olarak bilerek elmas satın almalarını sağlamayı amaçlıyor.

Tencent Tarafından Geliştirilen Shenzhen’in Blockchain Fatura Sistemi

Kasım ayının başında Shenzhen’in vergi hizmeti, Çin teknoloji başkentinde 10 milyondan fazla blockchain tabanlı fatura düzenlendiğini ve blockchain özellikli elektronik faturalandırmayı aktif olarak desteklemeye devam edeceğini bildirdi. Shenzhen’in blockchain fatura sistemi Tencent tarafından geliştirildi.

 7.600'den fazla şirket, toplam değeri 1 milyar dolara yakın olan blockchain tabanlı fatura sistemini zaten kullanmış durumda. Blockchain faturalama hizmeti şimdiye kadar yerel finans, sigorta, perakende, otel catering ve park hizmetlerinde uygulanmış vaziyette.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ