Çin’in resmi ordu gazetesi, ordunun blockchain teknolojisini benimsemesi gerektiğini; ödüllerin de token olarak verilmesi gerektiğini söylüyor.

Çin Ordusu Askerlerini Kripto Parayla mı Ödüllendirecek?

Çin’in resmi ordu gazetesi, ordunun blockchain teknolojisini benimsemesi gerektiğini; ödüllerin de token olarak verilmesi gerektiğini söylüyor.

Çin ordusunun resmi ordu gazetesi PLA Daily'ye göre Çin ordusu, operasyonları iyileştirmek ve token olarak askerleri ödüllendirmek için blockchain teknolojisini kullanmalı.

Token İle Ödül

Geçtiğimiz hafta yayınlanan bir habere göre, PLA (Halk Kurtuluş Ordusu) Daily, blok zincirinin temel bilgiler, kariyer yolu ve yapılan görevler gibi askeri personel verilerini depolamak üzere kullanılabileceğini söyledi. Bu verinin bir kısmı daha sonra gazeteye göre askerlerin performansını ödüllendirmek için kullanılabilir.

Token ödül sistemi, eğitim, uzmanlık becerileri, görev tamamlama ve diğerleri gibi kriterlere dayanmalıdır diyen gazete göre “Günlük performansına göre token olarak ödüllendirmek veya hadeiye olarak vermek ve böylece insan kaynakları yönetimine etkili bir şekilde enerji verecek objektif bir değerlendirme oluşturmak” ana hedefler arasında yer alıyor.

Bu tür bir sistem, PLA'daki idari işleri bilen isimsiz bir uzmana göre, daha acil bir teşvik olabilir. Uzman, “Birliklere çok sık geri bildirim verecek bir KPI [anahtar performans göstergesi] sistemine benziyor” vurgusu yaparak PLA'nın yine de ödüllerin ne olabileceğini çözmesi gerekebileceğini ifade ediyor.

Blok Zincir Kullanım Durumlarını Keşfetmek

PLA Daily ayrıca, bilgi güvenliğini artırmak üzere askeri sırları daha yüksek seviyeli kripto para ile saklamak dahil, diğer blok zinciri kullanım durumlarını keşfetmeyi öneriyor.

Çin’in Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in Ekim ayında halka açık bir şekilde desteklendiğinden beri, hükümet yetkilileri, şirketler ve devlet medyası teknoloji ve kullanım durumları hakkında çok fazla çaba sarf ediyor.

Bu ayın başlarında, Şangay'daki hükümet yetkilileri, Çin merkez bankası ve diğer bankalarla birlikte, ticari finansman operasyonlarını iyileştirmek üzere bir blok zinciri ittifak kurdu. Çin ayrıca beş yıllık araştırma ve geliştirmeden sonra ulusal dijital para birimini piyasaya sürmeye neredeyse hazır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ