Çin Parlamentosu veya Ulusal Halk Kongresi üyesi Tan Jieqing, ulusal, devlet destekli bir blockchain geliştirme fonu kurulmasını önerdi.

Çin Parlamentosunun Bir Üyesi Ulusal Blockchain Geliştirme Fonu Kurmayı Öneriyor

Çin Parlamentosu veya Ulusal Halk Kongresi üyesi Tan Jieqing, ulusal, devlet destekli bir blockchain geliştirme fonu kurulmasını önerdi.

Beijing News’e Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Jieqing'in blockchain teknolojisinin büyük ekonomik potansiyele sahip olduğuna ve istihdam fırsatları yaratabileceğine inanıyor. Jieqing'e göre, Çin'deki mevcut blok zinciri firmalarının sayısı ve ölçeği küçük ve güçlendirilmesi gerekiyor.

Bu amaçla, sektörde “çok sayıda tek boynuzlu at işletmesini yetiştirmeye” yardımcı olacak bir blockchain geliştirme fonu kurulmasını önerdi.

Jieqing aynı zamanda Çin'in endüstriyel gelişme için “On dördüncü Beş Yıllık Planı” na blockchain'in dahil edilmesini istiyor. Ülkenin beş yıllık planları, sosyal ve ekonomik kalkınmaya odaklanan bir dizi ulusal kalkınma gündemidir. Çin'in ilk beş yıllık planı 1953'te yayınlandı ve on dördüncü planın gelecek yıl onaylanması ve yayınlanması planlanıyor.

Jieqing, Çin'in yönetişim yeteneklerinin modernizasyonu için blockchain'i teşvik etmesini istiyor ve bu nedenle, teknik standartlar, endüstriyel uygulama geliştirme ve üst düzey sistem tasarımı hakkında bilgi içeren net bir ulusal blockchain geliştirme planı geliştirilmesini önerdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ