Çinli teknoloji devi Tencent’in bulut hizmeti Tencent Cloud, blockchain endüstrisinin gelişimini desteklemek için bir ittifak başlattı.

Çin Teknoloji Devi Tencent, Blockchain Gelişimini Teşvik Etmek İçin İttifak Kurdu

Çinli teknoloji devi Tencent’in bulut hizmeti Tencent Cloud, blockchain endüstrisinin gelişimini desteklemek için bir ittifak başlattı.

İttifak bu yıl teknoloji şirketleri, endüstri dernekleri, üniversiteler ve düşünce kuruluşları da dahil olmak üzere 100 üyeyi kendine çekmeyi hedefliyor. Üyeler blockchain endüstri standartları oluşturmayı ve potansiyel blockchain uygulamalarını araştırmayı planlıyor.

Bu amaçla, ittifak üç komite oluşturacak - standartlar, teknik ve iş ekosistem komitesi. Standartlar komitesi ulusal blockchain standartlarını geliştirmek için devlet kurumları ve diğer ilgili taraflarla işbirliği yapacaktır.

Teknik komite blockchain uygulamaları planlayacak ve inşa edecekken, iş ekosistem komitesi ittifak üyeleri tarafından geliştirilen ürünlerin satışını artıracak. Tencent, üyelerin iş dönüşüm oranlarını % 30 artıracağını tahmin ediyor.

İttifakın ilk partisi üyelerden biri olarak Pekin Zhulong Bilgi Teknolojisini içeriyor. Şirket daha önce Tencent Cloud ile hizmet olarak blockchain hizmet platformu TBaaS'yi kullanarak bir blockchain ürünü oluşturmak için çalıştı.

Tencent, blockchain'de büyük bahis oynuyor gibi görünüyor. Geçen ay, şirket önümüzdeki beş yıl içinde blockchain de dahil olmak üzere teknoloji altyapısına 70 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı. Tencent son zamanlarda uzayda 30 firmaya rehberlik eden bir blockchain hızlandırıcısı başlattı.

 Çin'in ulusal blockchain komitesi Tencent yöneticilerini içeriyor ve şirket aynı zamanda geçen yıl 700'den fazla başvuruda bulunan en iyi blockchain patent başvuru dosyalarından biri.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ