Çin’in devam eden koronavirüs pandemisine yanıtı hala karışık. Bazı ülkeler yayılmayı önlemeye yardımcı olan erken kilitlenmeden övünürken, çoğu ülke vakaların eksik raporlanmasını eleştiriyor.

Çin, Tıbbi Denetimde Blockchain Kullanımını Teşvik Etmeli

Çin’in devam eden koronavirüs pandemisine yanıtı hala karışık. Bazı ülkeler yayılmayı önlemeye yardımcı olan erken kilitlenmeden övünürken, çoğu ülke vakaların eksik raporlanmasını eleştiriyor. Bu senaryolarda, bir Çinli yetkili, blockchain teknolojisinin yardımcı olabileceğini belirtti.

Endüstriyel Gelişimi “Artırın”

Yerel yayın PANews tarafından 24 Mayıs'ta bildirildiği üzere, Çin Komünist Partisi temsilcisi Charles Li Xiaojia, blockchain teknolojisini kullanan veri yönetiminin bölgesel endüstrilerin gelişimini “artırmayı” ve “gelecek dönem” ekonomik kalkınmaya katkıda bulunmayı belirtti.

Hong Kong Borsası ve Borsa (HKEX) CEO'su Xiaojia, Çin'in COVID sonrası ve küreselleşmemiş bir ortamda diğer ulusların “ilerlemesi” için büyük veri kullanması gerektiğini belirtti.

“Biyoteknolojinin gelişmesi sağlık verilerinden desteğe çok ihtiyaç duyuyor,” diyen Xiaojia şunları söyledi: “koronavirüs salgını sırasında önleme ve kontrol çalışmaları, halk sağlığı güvenliği adına koruma haklarının bir kısmının imtiyazını mümkün kıldı. ”

Xiaojia, “büyük değeri” ve ekonomik faydalarını belirterek, sağlık sektörü merkezli bir blockchain tabanlı veri aracı için devlet destekli bir deneme önermektedir. Ona göre tıbbi veriler, sigorta harcamalarını sübvanse etmek için de kullanılabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ