Çin Yasaklamaları 50 Milyar Dolar Kaybettirdi!

Cuma gününün dedikodusu olan ve sektörü telaşa iten Çin kripto para alış-veriş yasağı bugün yeni bir faza girdi, yerel regülatörler mevzuatın kesin olduğunu onayladılar ve yerel kripto para alış verişlerinin kapanışına dair bir açıklama yaptılar. Sektörün panik haline girmesi ve seansın eklediği çift haneli kayıplarla birlikte "coin"lerin toplam market değeri geçenlerde 175 milyar dolarlık degerinden %30 oranında düştü.Yasağın ilk dedikodusunda bahsi geçen ve en yüksek düşüş olan %20lik düşüşüyle beraber sadece Bitcoin 5000 dolarlık rekor fiyatından %30 oranında düşüş gösterdi. Bu büyük gerilemeye rağmen BTC, Bitcoin Cash çatalından sonra gelişen büyük avantajlarına tutunarak hala kendi patlama noktası olan 3000 dolarlık seviyesinin çok üstünde.

  Etheruem ise daha da sert bir düşüşte, Eylül'ün başındaki ticaret seviyesinin neredeyse %40 altında seyretmesine rağmen ICO bombasının belkemiği son rallide Hazirandaki değerine ulaşamadı. ETH son haftalarda beklediğimiz pazar düzenlemesi için hedef bölgemizde ticaret işlemlerini sürdürüyor.

  Jamie Dimon'ın son yorumlarıyla artışa geçen elden çıkarma ve önceden sızan ICO üzerindeki Çin yasağı Temmuzun ortasından Eylüle kadar sektördeki %200lük astronomik düşüşten sonra çoktan gün yüzüne çıkmıştı. Şaşırtıcı derecede hızlı alınan iki sıkı önlem bu hareketi hızlandırmış olabilir, ama sektördeki aşırı derecedeki yükseliş duygusunu sıfırlamak için derinlemesine bir düzenleme gerekli.

  Yasağın bütün dereceleri ve muhtemel sonuçları hala belirsizken, sektörün sakinleşmesi çok yakın olabilir ve bu sakinleşme ile birlikte süregelen patlamada çok iyi alış fırsatları meydana getirebilir. Gelecek günlerde uçuşun yüksek devam edeceğinden bahsediliyor, bu yüzden tüccarlar sektördeki kaldıraçlı işlemlerden kaçınmalı ve uzun dönemli konum inşaa etmeye odaklanmalılar.

 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ