Bitcoin (BTC), esas olarak Çin Yeni Yılı ve koronavirüs üzerindeki belirsizlik sayesinde bir haftada % 6 düştü.

Bitcoin (BTC), esas olarak Çin Yeni Yılı ve koronavirüs üzerindeki belirsizlik sayesinde bir haftada % 6 düştü.


Sosyal medya kaynağı Light, 24 Ocak'ta Çin hisse senetlerinin performansıyla birlikte Bitcoin fiyat verilerini analiz ederek, performanstaki bir düşüşün kripto para birimine yayıldığını söyledi.

Hisse Senetleri Korelasyonu, Bitcoin'in “Küresel Aşamasını” Gösteriyor

Son birkaç gün içinde, Bitcoin'in aslında hisse senetleri ile geniş ölçüde ilişkili olduğunu belirtiyor. Bu tür davranışlar, bu ayın başlarında birçoğunun başka bir küresel olaya - İran krizine tepki olarak algılanan şeyi anımsatıyor.

“Corona virüsü güdümlü risk altında olan Çin hisse senetleri… ve Bitcoin. İran korelasyonu, şimdi Çin hisse senetleri.“Etki hakkında bir açıklama olsaydı, Bitcoin şimdi küresel olarak sahneye çıkardı.”

Çin Yeni Yılı Bitcoin’e Baskı Yapıyor

Corona virüsü, yetkililerin seyahat yasağı uygulayarak ve sağlık hizmet sunumunu artırarak onu korumaya çalışmasına rağmen Çin'in ötesine yayılmaya devam ediyor.

BTC / USD son yedi gün içinde% 6'nın biraz üzerinde düştü ve 8.300 $ 'lık fiyatıyla işlem görüyor. Virüs “faktörü” tarihsel olarak hassas bir zamanda geliyor, veriler ortaya çıkıyor, Çin Yeni Yılı geleneksel olarak Bitcoin için satış baskısı yaratıyor.

Tüccar ve analist Alex Krueger tarafından derlenen Twitter'da dolaşan rakamlar, kutlamalarda Bitcoin'in geri dönüşlerinin genellikle olumsuz olduğunu gösteriyor.

2019'da, bir önceki hafta için yaklaşık % -0.2'lik bir kayıp yaşadılar, ancak Krueger'in kendisi sonuçları "Özel bir şey yok," diyerek özetledi.

Eleştirmenler Bitcoin fiyat hareketinin jeopolitik veya diğer dünya olaylarından doğrudan etkilendiği teorisini protesto etti.

 Bununla birlikte, Çin'i ilgilendiren sorunlar, 2017'de Pekin tarafından uygulanan kripto ticareti yasağının zemininde piyasayı belirgin bir şekilde etkileme eğiliminde. Ülke hala Bitcoin madencilik faaliyetinin çoğunu oluşturmakta.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ